پیشگیری از خواب بد 

 

در روایات شیعه داریم کسی که می خواهد خواب وحشتناک نبیند قبل از خواب اجابت مزاج کند و دست ها را بشوید و مزمزه و استنشاق انجام دهد و مسواک بزند . سپس وضوی شرعی بگیرد و بعد از وضو این موارد را انجام دهد :

۱_ خواندن دعای « اللهم ان اسالک تمام الوضؤِ و تمام الصلاه و تمام رضوانکَ و تمام مغفرتکَ و تمام الجنه»

۲_ خواندن آیت الکرسی 

۳_ خواندن سه بار سوره قدر 

 

خواص سیاهدانه و طب معصومین ، نسخه های سید حسن ضیایی ، تالیف مجید و مهدی برزو ، نشر ابتکار دانش ، ص ۱۸۲

   چهارشنبه 3 مرداد 1397نظر دهید »

راه های ساده برای شستن و سم زدایی میوه ها 

چگونه میوه ها را بشویم تا سم از آنها خارج شود ؟

 

   شنبه 23 تیر 1397نظر دهید »

چند راه ساده برای این که بیمار نشویم 

 

خیر اندیش

 

 

طی تحقیقاتی که از بین ۱۰۰۰ بیمار انجام داده ایم حدود ۹۹۹ تای آنها علت بیماریهایشان از سردی بود .

برای اینکه کمتر بیمار شوید چند کار را انجام دهید 

_ غذاهایتان را گرم کنید ، حداقل شام را با طبع گرم میل کنید چون هم طبع شب و هم خواب سرد است و بدن را لخت می کند ، غذاهای گرم بخورید تا خوابتان عمیق و قدرت جسمانی شما بالا برود .

_ آب سرد نخورید ، چون آب سرد زمینه ساز بیماریهایی از جمله بیماریهای کلیه و کبد و بیماریهای گوارشی است .

_ بین غذا آب نخورید 

_ لقمه هایتان را آرام بجوید ، به جای اینکه ۵۰ لقمه بخورید ، ۱۰ لقمه ی آرام جویش شده را بخورید ، چون غذایی جذب می شود که همراه با بزاق باشد .

_ سرما را به تن ندهید ، سرما را به ریه بدهید یعنی در هوای سرد تنفس کنید و تنتان را گرم نگه دارید . از کمربند استفاده کنید چرا که از وقتی استفاده از کمربند از بین رفت دو اندام اصلی کلیه و کبد درگیر می شوند .

_  از عطراستفاده کنید ، نقش استشمام عطر شبانگاه بسیار با ارزش است ،اگر می خواهید با نشاط باشید از عطر استفاده کنید به ویژه قبل از خواب چرا که استشمام عطر خواب را کوتاه و عمیق می کند . هوشیاری را بالا می برد و قلب را فرح ناک می کند …

 

_ و دیگر این که پیاده روی کنید هر فردی در روز باید بین ۱ تا ۳ کیلومتر پیاده روی داشته باشد چون پیاده روی بلغم موجود در بدن را به دم تبدیل می کند .

اگر این نکات رعایت شود تمام بیماریهای سرد از بین می رود .

 

سخنان حکیم خیر اندیش ، شنیده شده .

 

   یکشنبه 10 تیر 1397نظر دهید »

درمان خانگی جوش های غرور جوانی

اگر کسی جوش های غرور جوانی دارد آن را با صابون و گل ختمی بشوید و خشک کرده و بعد بل محلول سرکه سیب یا با محلول آویشن شیرازی و یا با پماد آکنیل ماساژ دهد .

 

برای اینکه حوش نزنید این موارد را رعایت کنید 

۱_ کاهو بدون سس بخورید 

۲_ لیموشیرین بخورید 

۳_ انار شیرین بخورید 

۴_ادرار را نگه ندارید

۵_ غذاهای چرب و اسانس های شیمیایی و کافی نخورید 

 

 

سیاهدانه و جوش صورت 

۵۰ گرم پودر سیاهدانه را خوب آسیاب ونرم کرده و با ۵۰ گرم روغن کنجد خالص و یک قاشق غذاخوری آرد گندم سبوس دار خوب مخلوط کنید ، یک ترکیب روغنی مانند پماد حاصل می شود که می توان صبح و شب روی جوش های صورت مالید . پس از حدود یک ساعت باب گرم و صابون گیاهی شستشو دهید .

 

خواص سیاهدانه ( نسخه های علامه سید حسن ضیایی) ، مجید و مهدی برزو ، نشر ابتکار دانش ، ص ۱۲۳.

   سه شنبه 5 تیر 1397نظر دهید »

معیارهای حضور در برنامه ماه عسل چیست ؟ 

 

یاسمن اشکی کیست ؟

 

برنامه پرمخاطب ماه‌عسل سالهاست مهمان خانه ایرانیان روزه دار در ساعات منتهی به افطار است و با وجود برخی نقاط ضعف، نقاط عطف درخشانی هم در این سالها داشته است. همچنین، با توجه به ذات گفتگو محور برنامه، همواره نیز با حاشیه‌هایی همراه بوده است.

در روز سه‌شنبه ۸ خرداد فردی به نام «یاسمن اشکی» با سابقه یک دهه بیماری ناشناخته با علائمی مشابه ایدز را دعوت کرد که به تازگی و بعد از کنترل حداقلی بیماری (به تعبیر پزشک آمریکایی چیزی شبیه معجزه) به کشور بازگشته است.

میهمان برنامه مدعی می‌شود در ۱۷ سالگی به بیماری «ژنتیکی» ای مبتلا شده که علائمش شبیه ایدز بوده و از ۱۴۰ بیمار مشابه در یک کلینیک آمریکایی، تنها او زنده مانده و به دلیل تشابه بیماری‌اش با ایدز، «نذر» کرده تا زنده است «مردم ایران» را از خطرات «ایدز» و بیماری های مقاربتی آگاه کند!

او در ادامه از خطر بیماری دستگاه تناسلی می‌گوید که بعضی از انواعش عامل سرطان است و مدعی می‌شود یک سونامی خطرناک طی ۱۰ سال آینده زنان و مادران ایرانی را تهدید می‌کند لذا باید کودکان ایرانی واکسن پیشگیری از ویروس آن بیماری تناسلی را دریافت کنند. به همین منظور، و با همراهی برنامه ماه عسل، به‌عنوان یک سلبریتی در حوزه آسیب‌های اجتماعی معرفی و از مردم تقاضای کمک مالی می‌کند.

 

اما درباره اینکه مهمان برنامه (یاسمن اشکی) ادعاهایی از جنس کمک به مردم ایران به خصوص کودکان و زنان در حوزه آسیب‌های اجتماعی و جنسی مطرح کرده است، سؤالاتی وجود دارد که مسؤولان برنامه و شبکه سوم سیما باید به آن جواب دهند تا تجربه‌ ورود سلبریتی‌ها به اتفاقاتی چون زلزله کرمانشاه و موازی کاری با نهادهای مربوطه و تخصصی، تکرار نشود:

۱- معیار دعوت از ایشان به برنامه ماه‌عسل چه بوده و چه کسی خانم یاسمن اشکی را به برنامه معرفی کرده است؟

۲- گزینش‌های برنامه ماه عسل بعد از معرفی و انتخاب خانم یاسمن اشکی چه بوده است؟ آیا در این برنامه فقط به معیارهای احساسی «داستان» هر مهمان توجه می‌شود یا معیارهای دیگری از جمله صحت‌سنجی ادعاهای مهمان هم وجود دارد؟ سوابق قبلی شبکه سوم سیما در برنامه ماه عسل و حالا خورشید نشان داده است که هیچ معیار مشخصی در دعوت از مهمان برنامه وجود ندارد، گاهی یک مدل دربرنامه ماه عسل دعوت می‌شود و گاهی یک خانم به عنوان زلزله زده نیازمند کرمانشاهی دعوت شده که در آخر مشخص می‌شود وی کلاهبردار بوده است.

۳- مهمان برنامه (یاسمن اشکی) اعلام می‌کند که در حال آموزش به کودکان ایرانی در زمینه آشنایی با موضوعات جنسی (آشنایی با بدن و …) برای پیشگیری از آسیب‌های اخلاقی است. نفس این آموزش‌ها گرچه می‌تواند حرکت مثبتی باشد اما سؤال این است که ایشان با مجوز کدام نهاد و تحت کدام نظارت‌ها چنین آموزش‌هایی را انجام می‌دهد؟

۴- وبسایت‌ها و نهادهایی که زیر نظر این خانم در حال فعالیت در عرصه جلوگیری از آسیب‌های جنسی به کودکان ایرانی هستند، مجوز قانونی ثبت شده‌ای برای فعالیت در ایران دارند؟

۵- مجموعه‌های زیر نظر خانم اشکی، بر اساس کدام معیار اسلامی و بومی آموزش‌های جنسی را به کودکان و خانواده‌های ایرانی ارائه می‌دهند؟

۶- تقاضای این خانم برای کمک مردم به تولید واکسن پیشگیری از بیماری HPV، توسط کدام نهاد پزشکی و آکادمیک در ایران تأییدشده است؟ و چرا باید یک شخص غیرپزشک به دنبال تولید چنین واکسنی در سطح وسیع در ایران باشد؟

۷- چرا شبکه ۳ و برنامه ماه‌عسل به‌راحتی و بدون توجه به تجربه سیاه سو استفاده سلبریتی‌ها از اعتماد مردم در ماجرای زلزله کرمانشاه، به‌راحتی احساس مردم را تحریک و اعتماد عمومی را از نهادهای رسمی و مسوول به سمت اشخاص حقیقی منحرف می‌کنند؟ درباره موسسات زیر نظر خانم اشکی و فعالیت‌های آن در کشور، گفتنی‌های دیگری نیز وجود دارد که در فرصت مناسبی به آن خواهیم پرداخت.1

 

واکسن گارداسیل

 

گارداسیل واکسنی است که برای پیشگیری انواع مشخصی از ویروس پاپیلومای انسانی خصوصاً تیپ ۶٬۱۱٬۱۶٬۱۸ کاربرد دارد. این واکسن زگیل‌های موجود را درمان نمی‌کند، اما برای افرادی هم که دچار زگیل شده‌اند توصیه می‌شود زیرا از انواع دیگر ویروس پاپیلومای انسانی که فرد دچار آن نشده است جلوگیری می‌کند. واکسن گارداسیل معمولاً قبل از سنین نوجوانی و قبل از شروع فعالیت جنسی توصیه می‌شود. واکسن گارداسیل در مردان مؤثر است و می‌تواند زگیل تناسلی، سرطان مقعد، آلت و برخی ضایعات پیش سرطانی که توسط انواع خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی ایجاد می‌شود محافظت کند. مردانی که با مردان رابطه جنسی داشته باشند بیشتر در معرض بیماری‌های مرتبط با ویروس پاپیلومای انسانی تیپ ۶٬۱۱٬۱۶٬۱۸ و سرطان معقد و آلت تناسلی هستند .

 

عوارض خطرناک واکسن گارداسیل

سردرد، تب، تهوع، سرگیجه، درد در ناحیه تزریق، تورم، خارش، و غش در پانزده دقیقه اولیه پس از تزریق می‌تواند وجود داشته باشد. معمولاً ۱۵ دقیقه پس از انجام واکسن فرد را نگه می‌دارند. تزریق برای افراد با آلرژی به مخمر، خانم‌های باردار، کودکان زیر ۹ سال و کسانی که ضعف سیستم ایمنی دارند ممنوع است.۲

 

داستان یاسمین اشکی دروغ بود!!

 

تسنیم نوشت: در پی حضور خانمی به‌نام"یاسمن اشکی" در برنامه ماه عسل و طرح ادعاهایی بی‌پایه درباره شیوع سرطان در ایران و درخواست کمک از مردم برای تولید واکسن HPV،‌ پروفسور کرمی بنیانگذار و مؤسس انجمن “بیوتکنولوژی” ایمنی زیستی و انجمن پدافند غیر‌عامل توضیحاتی را در این باره ارائه کرده که در ادامه آمده است: “واقعاً تأسف‌بر‌انگیز است که کنار مجری یک کارشناس قرار نمی‌گیرد، این طور می‌شود که مهمان برنامه هر چیزی را که می‌خواهد می‌گوید و مجری جز تأیید کردن کاری نمی‌تواند انجام دهد چون اطلاعاتی در مورد این موضوع ندارد.

 

ایشان در مورد یک بیماری ژنتیکی نادر صحبت کرد که سیستم ایمنی بدن را دچار اختلال کرده، باعث تب‌های طولانی‌مدت و عجیب شده و ویژگی‌هایی شبیه به ایدز داشته است اما هرگز اسم بیماری را نگفت!

چطور ممکن است شما از بیماری ژنتیکی مادرزادی صحبت کنید که اسمش را نبرید؟! اگرچه در بررسی‌هایی که انجام دادیم، متوجه شدیم ایشان قبلاً در مصاحبه‌ای خودش را بنیان‌گذار «کمپین 4 دقیقه برای صلح» معرفی کرده و گفته که در زمان جنگ تحمیلی در تهران، قربانی بمباران شیمیایی هوایی عراق بوده است (البته تهران هرگز بمباران شیمیایی نشد!) طبق تحقیقات ما، اساساً داستان ایشان دروغ بود و ایشان اصلاً بیماری ژنتیکی ندارد.

 

تمام طرح‌های علمی دنیا قطعاً باید در یک سایت معتبر بین‌المللی ثبت شود، ما هرچه گشتیم چنین طرحی (طرح مورد ادعای خانم اشکی) پیدا نکردیم‌.

 

امکان ندارد طرحی برای چندین بیمار در حال مرگ انجام شده باشد اما نام و نشانی از آن نباشد، حتی نام پزشک هم مشخص نباشد‌؛ طبق تحقیقات ما اساساً داستان ایشان (یاسمن اشکی) دروغ بود و ایشان اصلاً بیماری ژنتیکی ندارد‌. ارتباط خانم اشکی با آمریکایی‌ها چیست‌؟

 

ایشان حرفهای قشنگی زدند و هدف‌های زیبایی را بیان کرد اما بنده که 40 سال کار تحقیقاتی در نقاط مختلف دنیا کرده‌ام، کاملاً از حرف‌هایشان نگران می‌شوم‌.

 طرح این خانم به‌شدت مورد حمایت نشریه‌های آمریکایی است؛ مسئولان ما، اساتید برجسته داخلی را به‌حساب نمی‌آورند اما اینها به‌راحتی با معاون وزیر و شخص وزیر بهداشت جلسه خصوصی برگزار می‌کنند و از طرف آنها حمایت می‌شوند‌.

 

ما مستنداتی از فعالیت‌های این تیم در آمریکا داریم که متأسفانه اصلاً با فرهنگ دینی و ملی ما همخوانی ندارد‌؛ هیچ جای دنیا چنین کاری صورت نمی‌گیرد که یک شخصیت (آن هم) حقیقی در تلویزیون از مردم کمک مالی برای تهیه واکسن بخواهد!

به‌عنوان کسی که در حوزه پدافند زیستی و تهدیدات بیوتکنولوژی در کشور کار می‌کنم، معتقدم نقشه‌ای پشت این ماجرا است.۳

 

 

تصاویری از فعالیت های یاسمن اشکی 

 

1_ مشرق

۲_ ویکیپدیا

3_ تسنیم

   یکشنبه 13 خرداد 1397نظر دهید »

منافع زکام 

 

آبریزش بینی

 

بعضی آقایان مانند ابراهیم ابن ابی یحیی می گوید : نزد امام صادق علیه السلام از زکام ( سرماخوردگی توام با آبریزش بینی ) شکایت کردم . امام فرمود : زکام یکی از پدیده های الهی است که خداوند متعال برای ریشه کنی بعضی بیماریها آفریده است .

 

آیت الله تبریزیان زکام را جز بیماریهای نافع می داند و می گوید کسی که زکام بگیرد جنون نمی گیرد و مانند اینها .

 

حضرت می فرماید تا جایی که امکان دارد زکام را درمان نکن چون خودش از خیلی از بیماریهای خطرناک پیشگیری می کند و منافع زیادی برای بدن دارد و نمی گذارد تجمع مایعات اضافی مغزی یا بافتی بگیرید یا از بعضی جنون ها ( ۷۰ نوع جنون داریم ) پیشگیری می کند و همچنین از بیماری خوره ( جذام ) پیشگیری می کنند .

 

اما جلوگیری از ریزش بیش از اندازه اش اشکال ندارد با بخور اسپند ( یعنی اسپند را داخل آب جوش بجوشاند و با بینی نفس بکشد ) آبریزش بینی کم می شود و خونریزیهای شدید بینی قطع می شود . ( مخصوصا اگر با قطره چکان داخل هر سوراخ بینی چند قطره بچکاند .

 

درمان زکام و پیشگیری از آن 

هنگامی که به زکام مبتلا شدید یک دانق( یک ششم وزن درهم) سیاهدانه را با نصف دانق کندر با هم بکوبید و از طریق بینی آن را استنشاق کنید به عنوان یک سعوط که این کار زکام را از بین می برد.

 

و زمانی که تب و سرماخوردگی و آبریزش بینی نداشته باشید عسل رقیق شده صبحگاهی در زمستان و پاییز و آبدوغ خیار یا خیار رنده شده یا مغز خیار در ماه بهار و تابستان بخورید ، روایت داریم شما مبتلا به زکام نمی شوید .

 

 

 

خواص سیاهدانه ، نسخه های علامه سید حسن ضیایی ، تالیف مجید برزو ، انتشارات ابتکار دانش ، ص ۷۶

   چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397نظر دهید »

ریفلاکس معده

 

خواص سیاهدانه

 

 

کسانی که ترشا یا توده دارند یا تخمه و سوزش سر معده دارند به اصلاح اصول طب داخلی هاریسون؛ هارت بون در منطقه اپی گاستر دارد سیاهدانه ضد ترشا و ضد ریفلاکس و ضد برگشت اسید معده به مری است. سیاهدانه نمی گذارد از نظر تخصصی گیرنده ۲H در جدار داخلی معده آلارم کاذب بدهد و تحریک اضافی داشته باشد.

در تحریک اسید معده که انسان محتاج به شربت هایی منیزیم آلمینیومی ام جی و یا ژله های خاص قبل و بعد غذا می شود اگر در جیره غذایی اش سیاهدانه و آن چند مورد که امام صادق(ع) فرمود از خرمادو خربزه و سیب و انار شیرین باشد مشکل حل می شود.

 

 

 

خواص سیاهدانه ، نسخه های علامه سید حسن ضیایی ، تالیف مجید برزو , مهدی برزو ، انتشارات ابتکار دانش ، ص 73

   سه شنبه 4 اردیبهشت 13971 نظر »

آشپزی اسلامی

یک غذای خارجی با پایه اسلامی 

پختن شیر و گوشت

کشور:ایتالیا،روسیه

نام غذا: بیف استراگانف

مواد لازم: گوشت بره 400گرم یا …

شیر گاو یک لیوان

پیاز یک عدد

قارچ 7عدد یا بیشتر در صورت تمایل

خامه 3قاشق

آرد گندم 2قاشق

نمک و فلفل سیاه به میزان لازم

 

 

بیف استراگانف

 

دستور طبخ: گوشت را به قطعات کوچک و باریک( به اندازه انگشت) ببرید. پیاز را نیز خلالی خرد کنید. گوشت را داخل ماهیتابه بریزید و ترجیحا با چربی خود گوشت( دنبه تازه را ریز خرد کنید تا سریع آب شود و زیر دندان نیاید) و یا همراه با روغن های دیگر تفت دهید.

ابتدا با شعله کم،تا گوشت آب بیندازد و چربی آب شود و گوشت داخل چربی خودش بپزد بعد از اینکه کمی تفت خورد،پیاز را با آن مخلوط کنید و دوباره تفت دهید.مقداری آب بریزید حدودا یک لیوان و اجازه دهید تا گوشت بپزد و آب کاملا خشک شود و دوباره به حالت سرخ کردنی در بیاید. در این مرحله قارچ را اضافه کنید و همراه با مواد کمی تفت دهید.سپس آرد را اضافه کرده 30ثانیه هم بزنید. و سپس شیر را اضافه کنید و مداوم هم بزنید. تا جوش بیاید.

سپس خامه را اضافه کنید و مخلوط کنید یکی دو دقیقه تا زمانی که خامه جوش ریز بزند و شعله را خاموش کنید و سرو کنید. نوش جان

 

در روایات ما طبخ گوشت با شیر بسیار تاکید شده و فواید فراوانی دارد از جمله بیماری های قلبی، تقویت بدن،گوشت آوردن عضلات و… نکته بسیار جالب اینکه زمانی که درمانگران طب اسلامی این ترکیب را برای بیماران تجویز می کنند، مردم و چه بسا خود طبیب محترم تعجب می کنند که مگر می شود؟؟!!! و زمانی که از کشورهای دیگر و با نام های شیک و های کلاس وارد می شود با جان و دل می پذیریم و بعد تازه متوجه می شویم که ما مسلمانان های باکلاس ترین انسان های کره زمین هستیم.

 

زهرا عربی طلبه پایه پنجم ، مشاور و محقق طب اسلامی.

   شنبه 19 اسفند 1396نظر دهید »

1 3 4

جستجو
آمار وبلاگ ها
 • امروز: 127
 • دیروز: 79
 • 7 روز قبل: 2647
 • 1 ماه قبل: 5368
 • کل بازدیدها: 125938
رتبه وبلاگ
 • رتبه کل دیروز: 36
 • رتبه مدرسه دیروز: 1
 • رتبه کل 5 روز گذشته: 37
 • رتبه مدرسه 5 روز گذشته: 1
 • رتبه کل 90 روز گذشته: 29
 • رتبه مدرسه 90 روز گذشته: 1
 
سوگواره عاشورایی