به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مدرسه علمیه کوثر ورامین جناب آقای علی طزری مسول سیاسی سپاه ورامین در جلسه هفتگی درس اخلاق با محوریت بصیرت افزایی سیاسی که در مدرسه علمیه کوثر ورامین برگزار شد با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: دشمنان در صدد ضربه زدن به نظام هستند تا مانع برگزاری جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی شوند .

 

طزری با اشاره به اهمیت قدرت دفاعی برای یک کشور گفت : در یک بررسی ساده بودجه دفاعی آمریکا در سال ۱۳۹۵ مبلغی بالغ بر ۵۹۶ میلیارد دلار و بودجه دفاعی جمهوری اسلامی ۱۲ میلیارد دلار بوده و این یعنی بودجه دفاعی آمریکا ۵۰ برابر ایران است .

 

طزری افزود : بودجه دفاعی عربستان ۸ برابر کشور ما و بودجه دفاعی عراق یک و نیم میلیارد دلار بیشتر از بودجه دفاعی ایران است .

 

مسئول سیاسی سپاه ورامین ضمن اشاره به سخنان رهبری پیرامون توانمند شدن ایران اسلامی در چهل سال گذشته گفت : مقام معظم رهبری فرموده اند : «ملت ایران ۴۰ سال است که مقاومت می کند .انقلاب اسلامی در روز اول یک نهال کوچک و آسیب پذیر بود و به برکت نام پیامبر و امام بزرگوار امروز یک درخت تنومند هستیم .»

 

طزری ادامه داد : نوام چامسکی می گوید : جمهوری اسلامی مانند یک درخت تنومند است که ما حریف این درخت تنومند نمی شویم و برای پیروزی ابتدا باید شاخ و برگهای این درخت را بزنیم .

 

وی افزود : دشمن برای غلبه و پیروزی بر این درخت تنومند از ۱۰ الی ۱۵ سال پیش یعنی سال ۲۰۰۵ شروع به فعالیت کرده و با جنگهای نیابتی سعی در تضعیف نظام داشته است .

 

علی طزری با اشاره به علت اصلی تشکیل گروه تروریستی داعش گفت : هیلاری کلینتون اعتراف کرده است که برای تشکیل داعش به ۱۱۲ کشور دنیا سفر کرده است و تنها هدف آنها براندازی جمهوری اسلامی ایران است .

 

طرزی ادامه داد یکی از اهداف اصلی تشکیل داعش : تجزیه کشورهای اسلامی و یا به تعبیر دیگر تجزیه کشورهای منطقه بوده است .

 

علی طرزی با اشاره به حوادث تروریستی اخیر در چابهار اظهار داشت : علت اصلی فعالیت های تروریستی که در این بندر انجام می شود این است که این بندر در حال تبدیل شدن به یک قطب بزرگ اقتصادی است و هدف ، ناامنی این بندر است تا کشورهای هند ، پاکستان و روسیه از سرمایه گذاری در آن منصرف شوند .

 

طرزی با اشاره به اهمیت بیان دستاوردهای چهل ساله انقلاب گفت : دشمن به شدت در حال سیاه نمایی نظام جمهوری اسلامی و تطهیر خاندان پهلوی است .

 

وی ادامه داد : بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی وظیفه همه است .

 

مسئول سیاسی سپاه ورامین با اشاره به سخن رهبر انقلاب پیرامون اهداف دشمن گفت : مقام معظم رهبری در ۱۴ خرداد و در حرم امام خمینی ( ره) فرمودند « یکی از اهداف دشمن این است که نقاط قوت شما را تبدیل به نقاط ضعف کند »

 

علی طزری در پایان گفت : یکی دیگر از اهداف دشمن این است که مسایل فرعی را جایگزین مسائل اصلی کند و شما هر بهانه ای از دشمن بگیرید ، بهانه دیگری دارد مثل هسته ای که با برجام هسته ای عملا هیچ گشایشی برای کشور رخ نداد .

   یکشنبه 18 آذر 13971 نظر »

حجت الاسلام والمسملین ضیایی: معرفت و شناخت نفس پر منفعت‌ترین شناخت‌ها است

استاد حوزه علمیه معرفت و شناخت نفس را پر منفعت‌ترین شناخت‌ها بیان کرد و ابراز داشت: اگر انسان نفس خود را بشناسد به شناخت خداوند نائل می‌شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مدرسه علمیه کوثر ورامین حجت الاسلام والمسملین ضیایی استاد درس اخلاق در حوزه علمیه، امروز در جلسه هفتگی درس اخلاق مدرسه علمیه کوثر ورامین، گفت: خداوند همه مخلوقات را برای انسان آفرید.

 

وی افزود: انسان فطرتا خود را دوست دارد و این دوست داشتن به قدری شدید است که انسان در قیامت برای نجات خود حاضر می‌شود همه عزیزانش را فدا کند.

 

حجت الاسلام والمسملین ضیایی خودشناسی را لازمه رسیدن انسان به سعادت دانست و اظهار داشت: انسان کمال‌جو است و به سوی کمال حرکت می‌کند از این رو گاهی کمال را در مسیر تباهی می‌بیند و در مسیر ضلالت گام برمی‌دارد و گاهی نیز کمال را در سعادت اخروی جستجو می‌کند و در مسیر لقاء الله به سعادت ابدی دست می‌یابد.

 

استاد حوزه علمیه معرفت و شناخت نفس را پر منفعت‌ترین شناخت‌ها بیان کرد و ابراز داشت: اگر انسان نفس خود را بشناسد به شناخت خداوند دست خواهد یافت اما در شناخت نفس باید برخی نکات رعایت شود.

 

وی شناخت نفس را بسیار دشوار دانست و گفت: نفس مجرد است و به قدری شناخت آن سخت و دشوار است که خداوند به رسول خود می‌فرماید: اگر از تو درباره نفس سوال پرسیدند بگو نفس به عالم ملکوت تعلق داشته و از سمت خداوند متعال است.

 

حجت الاسلام والمسملین ضیایی بیان داشت: در زمینه خودشناسی ابتدا انسان باید بداند از کجا آمده است و به کجا خواهد رفت؛ انسان‌های معادباور اهل طغیان و انجام معصیت نیستند چون می‌دانند که عالم هستی هدف دارد و نباید خود را رها کند.

 

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه روح با جسم متفاوت است اما لازم و ملزوم یکدیگر هستند، گفت: جنس روح برخلاف جسم خاکی از جنس ملائکه است.

 

وی با تاکید بر اینکه انسان باید غبار طبیعت را از نفس پاک کند، اظهار داشت: انسان با طهارت نفس، عالم خواب و کسب علم می‌تواند خود را بشناسد.

 

علم باید با تزکیه نفس و اجتناب از صفات ناپسند همراه باشد تا خودشناسی حاصل شود.

 

حجت الاسلام والمسملین ضیایی بیان داشت: نزدیک‌ترین راه برای شناخت نفس، شناخت ضد نفس است و ضد آن همان خلق و خوی وحشی است که گاهی انسان‌ها به آن دچار می‌شوند.

 

انسان اگر با نور انس بگیرد از ظلمت و تاریکی رها می‌شود اما اگر از نور فراری باشد ظلمت او را احاطه کرده خلق و رفتارش وحشی می‌شود.

   یکشنبه 11 آذر 1397نظر دهید »

آتش نیاورید …که آتش گرفته ایم.

 

چشمت روشن آقا محمود شهبازی چشمت روشن

حسین آقای خرازی چشمانتان روشن

شهدای گلستان همانطور ایستادید و نگاه کردید تا دوباره حرمت مادری شکسته شود؟

 

اگر دلخوش به جماعت حزب اللهی این طرف هستید که باید به عرض رساند فعلا نشسته اند به دودوتا چهارتا !

تازه می خواهند حساب و کتاب کنند و برسند به اینکه آیا باید حرمت مادر شهید را نگه داشت و ضریب نگرفت این همه بی حرمتی را، یا نه در بوق و کرنا کنند و علم محاکمه برگیرند؟

بلند شو خواهر من! اخوی نشسته ای!!!؟

چشم امید شهدا به شماست.به شمایی که مادرش را سپرد و رفت.

سلبریتی جماعت بود تا الان داد وامصیبتایش گوش فلک را کر کرده بود. نگاه چپ به ملکه الیز کرده بودی اصلاح طلب جماعت تیتر یک روزنامه اش کرده بود. “دوران بزن در رو تمام شد” هم که لابد فقط برای داعش است و ترامپ و بن سلمان.

 

این جماعت، زمین خواری و رانت را به دیار عقبی هم کشانده، بماند .دفن و کفن را رها کن.صحبت حرمت مادر شهید است.حرمت چادر خاکی! چه زود فاطمیه شد!!!!

 

بچه های مجازستان! اینستا ،توئیتر و….کجایید؟

جماعت اصلاح طلب با تابوت فتنه ی هشتاد و هشتی خود ،آتش به معرکه آورده ، اصلا این آتش از خاکستر همان فتنه است که تا اینجا آمده تا لب گور  ، تا گلستان شهدای اصفهان  ، همیشه هم که بنا نیست دست سقا آب بریزد بر آتش .لا اقل اینبار همت کنیم خودمان علم دادخواهی و محاکمه را برداریم. خودمان علم به دست بگیریم رفیق علمدار، کجایی؟

 

 

نوشته شده به قلم م

   پنجشنبه 8 آذر 13971 نظر »

یک انقلابی باید اهل فکر و اندیشه و مطالبه باشد

 

سرکار خانم لیلا رضایی از مبلغین مدرسه علمه کوثر ورامین در جلسه بصیرت افزایی که امروز در مدرسه علمیه کوثر برگزار شد با اشاره به دستاوردهای چهل ساله نقلاب اسلامی گفت : یک انقلابی باید اهل فکر و اندیشه و مطالبه باشد و اولین شاخص اعتقاد است . ناامیدی در جامعه زمانی می باشد که اعتقاد نباشد .

وی افزود : در چهل سالگی انقلاب دشمنان ملت از یک سو با افزایش فشارهای اقتصادی و از سویی نا امید کردن مردم از آینده تمام تلاش خود را برای نابودی انقلاب به کار گرفته اند .

لیلا رضایی با اشاره به سخنان رهبر مغظم انقلاب پیرامون انقلاب اسلامی اظهار داشت : رهبر معظم در مورد پیشرفت انقلاب می فرمایند : انقلاب پیش رفته , تکامل پیدا کرده لذا طبق آیه 24 سوره ابراهیم « أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ » اصل ثابت است , ریشه محکم است , این خصوصیت انقلاب می باشد .»اصل ثابت است , ریشه محکم است و این خصوصیت انقلاب است . بنابراین به اقتضای فشارها و سختی ها جامعه ایمانی و اسلامی پیرامون ولی از دوره مقاومت به دوره استقلامت انتقال یافته است .

رضایی گفت : دشمن برای دهه 50 انقلاب دو کار اساسی دارد تا امت را از سنگر اسلام به سنگر مقابل ببرد و مردم انقلاب را بشکنند .

لیلا رضایی با اشاره به دسیسه های دشمنان انقلاب گفت : از مهمترین اهداف دشمنان برای نابودی انقلاب رویگرداندن خانواده های شهدا از باورهای شهید است و دیگر هدف رویارویی حوزه های علمیه در مقابل انقلاب و اهداف انقلابی است .

رضایی در پایان گفت : در این برنامه ده ساله دشمن هدف ،مستضعفین و قشر متدین جامعه می باشند .

   چهارشنبه 7 آذر 13972 نظر »

متن سخنرانی جلسه درس اخلاق

استاد حوزه علمیه: هدف طلاب از تحصیل علوم حوزوی خودشناسی و رسیدن به قرب الهی باشد

 

حجت الاسلام سیدکاظم ضیایی استاد حوزه علمیه در هشتمین جلسه درس اخلاق که در حوزه علمیه کوثر برگزار شد، گفت: سعادت انسان در گرو شناخت نفس است.

وی افزود: انسان اگر من واقعی خودش را بیابد و به غایت خود آگاه باشد در هر فضا و مکانی که قرار گیرد از مسیر حق منحرف نمی‌شود.

 

حجت الاسلام ضیایی با بیان اینکه جسم انسان قفس روح است، ابراز کرد: در میان معرفت‌ها مهم‌ترین معرفت شناخت نفس است، معرفت نفس سبب می‌شود انسان معرفت الله را درک کند، سعادت دنیوی و اخروی انسان با شناخت نفس میسر می‌شود.

 

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: انسان اگر خودش را بشناسد می‌تواند به شناخت خداوند دست یابد و آینه خداوند شود. متاسفانه همه مشکلات انسان ناشی از عدم شناخت خود است.

 

وی اضافه کرد: همه علوم آمده‌اند تا انسان به شناخت خود دست یابد و اگر انسان خودش را بشناسد همه علوم و علما در برابر او زانوی تلمذ می‌زنند حال آن شخص باسواد باشد و یا نباشد هرچند سواد انسان را در مسیر شناخت نفس یاری می‌کند.

 

حجت الاسلام ضیایی با بیان اینکه انسان بعد از شناخت خود به دنبال تزکیه نفس می‌رود، گفت: قیمت انسان کمتر از بهشت نیست بنابراین زمانی به بهشت دست می‌یابد که قیمت خود را بشناسد و مغلوب وسوسه‌های نفسانی و شیطانی نشود.

 

استاد حوزه علمیه بیان داشت: انسان اگر خودش را بشناسد به چرایی خلقت خود دست می‌یابد و می‌فهمد که عالم دنیا بدون هدف خلق نشده است. خداوند انسان را اشرف مخلوقات قرار داد و از روح خود بر او دمید و این نشان از جایگاه رفیع انسان دارد.

 

وی با اشاره به سوره معارج، گفت: خداوند در این سوره به انسان اشاره می‌کند و می‌فرماید: چرا در عالم دنیا قدر خودت را نشناختی حال که قیمت خودت را نشناختی در قیامت خودت را خواهی شناخت.

 

حجت الاسلام ضیایی ادامه داد: انسان زمانی می‌تواند اهل نجات باشد که به خودشناسی برسد انسان در دنیا اگر از هوای نفس تبعیت نکند خداوند را پیدا خواهد کرد.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: انسان خودشناس همه وجودش را برای خدا فدا می‌کند تا بتواند به قرب الهی دست یابد؛ بنابراین طلاب در حوزه علمیه باید به دنبال خودشناسی باشند و هدف خود را از تحصیل علوم حوزوی مشخص کنند و دنبال بهترین‌ها بروند

   سه شنبه 29 آبان 1397نظر دهید »

این منم مادر یمن

 

اینک آغوشم بهار نیست

این منم مادر یمن.

مصیبت عظمی دیده.

آهای مادران عصر جاهلیت با شمام!

از پس دیوارهای تاریخ صدایم را می شنوید؟!

کجایید تا ببینید زجر دیده تر از شما هم در دنیا، هست.

من یکی از همان دختران تا پای گور رفته و برگشته ام.

کاش همان روزها می گذاشتید پدر روی تنم خاک بریزد

کاش اینک اما من هم مادر شده ام و کودکی که قرار بود روز به روز در دامانم بپرورانمش ،گیسوانش را شانه کنم و با او تا ته شادی دنیا بدوم ،میان آغوشم روزهای (نُعَمِّرْهُ نُنَكِّسْ) خود را طی می کند.

 

آهای مادر! بیا و ببین دخترت در عصر مدعیان روشنفکری و سازمان حقوق بشر و بیانیه های آزادی، بیچاره تر از توست.

تو تا بالای مزار دخترانت می رفتی اما من مصیبت زده دستانم،آغوشم ،جایی که قرار بود بهار باشد،شده است خود خود مزار .

تو دیگر زیر خاک را ندیدی مادر .

اما من آنچه قرار است برای مردگان گور اتفاق افتد مقابل چشمان خونبارم مشاهده کردم.

آب شدن گوشت و رسیدن به استخوان و حالا پوست….

آه خدااا ! آیه ای نازل کن!

دیگر برای بشر(( بای ذنب…)) جواب نمی دهد انگار.

 

 

نوشته شده به قلم م.رمضانی طلبه

   چهارشنبه 23 آبان 13972 نظر »

نقوی حسینی: دولت اهتمامی به حل مشکلات کشور ندارد

عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت اهتمامی به حل مشکلات کشور ندارد، گفت: مردم کشور را نابود شده و رها شده می‌بینند.

 

نقوی حسینی

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، سید حسین نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، امروز درباره کنوانسیون fatf در حوزه علمیه کوثر ورامین گفت: شورای نگهبان cft را خلاف شرع و خلاف قانون اساسی کشور اعلام و آن را رد کرد.

 

وی افزود: به طور قطع پس از بازگشت این قرارداد به مجلس، کمیسیون امینت نخواهد توانست اشکالات گرفته شده از سوی شورای نگهبان را رفع کند چرا که محتوای cft غیر قابل تغییر بوده از این رو مجدد به شورای نگهبان ارجاع داده می‌شود و پس از بازگشت دوباره به مجلس، رییس مجلس طبق آیین نامه این قرارداد را به مجمع تشخیص مصلحت ارجاع می‌دهد و آنجا است که مجمع تشخیص می‌دهد ایران عضو این کنوانسیون بشود یا نشود.

 

نقوی حسینی درباره آثار اقتصادی، سیاسی، حقوقی cft، ابراز کرد: با توجه به تحریم‌های ثانویه آمریکا که فوق cft است و ایران چه عضو cft باشد و چه نباشد عملا تحریم‌های آمریکا بر ملت ایران حاکم خواهد بود لذا هیچ کشور عاقلی نمی‌آید تعهدات قطعی بدهد برای آن که عضو این کنوانسیون شود تا سود احتمالی دریافت کند.

 

عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه مسیری که امروز دولت برای مذاکره، گفت‌وگو و پذیرش شرایط غرب حرکت می‌کند ما را به اهدافمان نمی‌رساند بلکه مشکلاتمان را نیز افزایش می‌دهد بنابراین راهی جز اتکای به توان داخلی و فعال کردن داشته‌های خودمان نداریم.

 

وی با استناد به نظرات مردم در زمینه نحوه مدیریت رییس جمهور، اظهار داشت: گاهی در دیدارهای مردمی، مردم به ما می‌گویند دولت کشور را نابود کرده او نه تنها کشورداری نمی‌کند بلکه کشور را رها کرده است؛ البته ما اعتقاد نداریم که همه چیز در کشور رها شده است ولی به یک معنا انسان احساس می‌کند که دولت به برخی از وظایف خود نمی‌پردازد.

 

امروز دخل و خرج کشور، درآمدها و هزینه‌های کشور دست دولت است بنابراین دولت در این زمینه مسؤولیت دارد.

 

نقوی حسینی ادامه داد: متاسفانه دولت اهتمامی برای حل مشکلات ندارد و از این ترکیب هم انتظاری جز این نیست که ما به پیشرفت نرسیم.

 

عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نقش مجلس را در رفع مشکلات کشور بسیار مهم دانست و گفت: امام راحل فرمودند: اگر مجلس اصلاح شود کشور اصلاح می‌شود؛ مجلس وظیفه دارد بر عملکرد دولت نظارت قوی داشته باشد تا قوانین تصویب شده از سوی مجلس توسط دولت اجرایی شود.

   یکشنبه 20 آبان 1397نظر دهید »

اقیانوس سرخ

 

دیوار به دیوار و خیابان به خیابان فاصله بیشتر می شد.

نخلستان به نخلستان و شهر به شهر؛ و قلب من سخت در فشار.

اگر این همه فاصله، افقی نبود و همه را عمودی فرض می کردی الان زیر یک دنیا آوار بودم ، همان قدر نفس گیر ، همان قدر جان سپرده.

باورش برایم سخت بود! باور اینکه می گفتند در آغاز دیدار برای زائرت آغوش باز می کنی. با تو اما تمام باور نکردنی های زندگی ام باور پذیر شد.

گرمای آغوش پدرانه ات در بند بند وجودم شعله انداخته و هنوز خرمن جانم را می سوزاند؛ و هنوز پرم از عطر سیب و تربت نم خورده تنت.

با تو می شود یک شبه به ملکوت رفت.

با تو…یک روزه ، با تو… یک آنه.و حال خودت بگو با این همه فاصله چه کنم؟

و این همه هوای دلتنگی؟

یک ،دو ،سه، …،اصلا چه فرق می کند چند سال مانده است به اربعین من.مهم تویی و اربعین تو ؛ و من مانده ام چگونه از اربعین تو دور شده ام!به چه امید؟ به امید رسیدن به اربعین عمر خویش؟!!!

من این عمر بی تو را نخواهم ،چه کنم؟

کاش زمان همان دم جدایی از نفس افتاده بود.همان جا که همه ی ما از نفس افتادیم.

همان دم که به رسم اعراب باز سلام دادیم به جای خداحافظی.

صل الله علیک ایها الامام المظلوم

صل الله علیک ایها الامام الغریب

همان جا که من دیگر نتوانستم با همین مضامین برسم به عطشان و مذبوح و عریان و شهید .

اینک اما این منم با باور دق نکردن از دوریت. با باور جان نسپردن از هجرانت.

و فقط می توانم بگویم: “شرمنده جانان، ز گران جانی خویشم".

شاید هم اربعین اینجا سرپا نگهم داشت.

اربعین انقلاب خمینی .

اربعین انقلاب دیالمه.

اربعین انقلاب متوسلیان .

اربعین انقلاب بانو دباغ.

موجی که دست روح خدا برانگیخت و با آن اقیانوسی را به سمتت روانه ساخت این روزها عام الاربعینش را می گذراند و تو با این اقیانوس سرخ چهل ساله ، کنار اربعین خودت چه ها خواهی کرد، خدا می داند! تو با کل عالم قیام خواهی کرد،حسین(ع)! با کل عالم .تو همان “کشتی شکست خورده ی طوفان کربلا” هم که باشی باکی نیست، که سفینة النجاة عالمی. و بی خود نیست منتقم خونت در آن ندای وعده داده شده “اهل العالم” را خطاب خواهد کرد نه اهل دنیا را.

 

نوشته شده به قلم …..اصلا چه اهمیت دارد این (من) در مقابل شاه. 1397/8/14

   چهارشنبه 16 آبان 1397نظر دهید »

1 3 4 5 ...6 ...7 8 9 10 11 12 ... 25

جستجو
آمار وبلاگ ها
 • امروز: 77
 • دیروز: 153
 • 7 روز قبل: 604
 • 1 ماه قبل: 2583
 • کل بازدیدها: 133312
رتبه وبلاگ
 • رتبه کل دیروز: 23
 • رتبه مدرسه دیروز: 1
 • رتبه کل 5 روز گذشته: 27
 • رتبه مدرسه 5 روز گذشته: 1
 • رتبه کل 90 روز گذشته: 22
 • رتبه مدرسه 90 روز گذشته: 1