دکتر نجات بخش ضمن بیان وظایف مبلغان دینی در پیشگیری از این بیماری گفت : با توجه به این که خویشتن داری در جامعه کم رنگ شده است ، مبلغان دینی می توانند با دادن اطلاعات به خانواده ها و همچنین بالا بردن میزان خویشتن داری و مذهب افراد نقش مهمی را در کاهش و پیشگیری از این بیمار بیشتر »
   یکشنبه 14 آذر 13952 نظر »
پیامبر در این تشبیه زیبا می فرماید:هر سلطان وپادشاهی غرقگاهی دارد ، غرقگاه خداوند حلال و حرام اوست ،و مشتبهات میان ومرز حلال و حرام است .اگر چوپانی گوسفندان را در اطراف مرز و خط غرقگاه پیش برد چه بسا ناگهان گوسفندان در وسط غرقگاه قرار گیرند ،بنابراین از شبهات دوری کنید .همه کسانی که رباخوار و حرام خوار شده اند ،از اول چنین نبودند ،بلکه در ابتدای کار راه های نامعلوم و مشتبه را پیمودند و آن را توجیه کردند و با خود گفتند معلوم نیست که حرام باشد و آرام آرام تا آنجا پیش رفتند که حرام مسلم را حق خویش دانسته بلکه حرام بودن آن را نیز انکار کردند. بیشتر »
   پنجشنبه 13 آبان 1395نظر دهید »
در علم تغذیه ، اصلاح رفتار خوردن بخش مهمی از تغذیه مناسب را تشکیل می دهد ؛ این امر شباهت زیادی به آداب غذا خوردن در دستورات اسلامی دارد . مواردی که در زیر آمده است توصیه هایی است که در زمینه آداب غذا خوردن در روایات اسلامی ذکر شده است : ۱_ قبل از غذا و پس از آن ، دست هایتان را بشویید. ۲_ لقمه را کوچک بردارید ( قاشق خود را پر نکنید ) ۳_ به آهستگی غذا بخورید و غذا را کامل بجوید . ۴_ پس از خوردن غذا دندان هایتان را مسواک بزنید و یا با خلال تمیز کنید . بیشتر »
   سه شنبه 13 مهر 1395نظر دهید »
متاسفانه یکی از خطرات مهلکی که در کمین همه ما نشسته است آلودگی به غذای حرام است . غذای حرام در هر شرایطی ممکن است به نحوی مرموز و نامحسوس در خوراک ما وارد شود و بدون آن که توجه ما را به خود جلب کند ، موذیانه آثار مخرب خود را بر جای گذارد و اصل و نسل ما را به آسانی بر باد دهد . به قول یکی از دانشمندان علم تغذیه : « به من بگو چه می خوری ، من به تو خواهم گفت که چه خواهی شد .» لقمه حرام در همین نزدیکی ها در انتظار همه ما نشسته است . کمی آن طرف تر پشت درب خانه ما ، منتظر لحظه ای است که غفلت کنیم و او را به خانه امن خویش دعوت کنیم تا این مهمان نامیمون با بی رحمی و قساوت دودمان نا را بسوزاند . بیشتر »
   یکشنبه 11 مهر 13952 نظر »
جستجو
آمار وبلاگ ها
  • بازدید شده: 105941
  • بازدید کننده: 77730
رتبه وبلاگ
  • رتبه کشوری دیروز: 21
  • رتبه مدرسه دیروز: 1
  • رتبه کشوری 5 روز گذشته: 12
  • رتبه مدرسه 5 روز گذشته: 1
  • رتبه کشوری 90 روز گذشته: 5
  • رتبه مدرسه 90 روز گذشته: 1