➖سرکار خانم وفایی استاد حوزه در جلسه درس اخلاق که در سالن اجتماعات مدرسه علمیه کوثر ورامین برگزار شد ضمن تسلیت شهادت امام صادق علیه‌السلام با بیان روایتی از ایشان گفت : حضرت صادق علیه السلام در مورد علم می فرمایند : علم با تعلم حاصل نمی شود بلکه علم ، نوریست که خداوند آن در دل طالبان حق و حقیقت قرار می دهد .

➖سرکار خانم وفایی با اشاره به سه توصیه ی امام صادق علیه السلام برای تربیت نفس گفت : امام در توصیه اول خود می فرماید: تا میلی به غذا پیدا نکرده اید چیزی نخورید.

➖وفایی غدای حلال و ذکر و یاد خداوند را دومین و سومین راهکار تربیت نفس خواند و تصریح کرد: باید در همین امور به ظاهر ساده مراقبت داشته باشیم و مبارزه با نفس را در ترک گناهان خاص ندانیم .

➖وفایی ادامه داد : بسیاری از عارفان و عالمان مقامات خود را از همین راه های به ظاهر ساده شروع و مراقبت کرده اند و در حقیقت تقوای الهی را با ترک محرمات و انجام واجبات در پیش گرفته اند .

➖این استاد حوزه با اشاره به احوال متقین و ترس آنان از خدای یگانه گفت : متقین و کسانی که از خدا می ترسند در حقیقت از دور شدن از خدای خود واهمه دارند و نگرانند که کاری یا گناهی مرتکب شوند که از خداوند دور شوند .

➖وفایی با اشاره به کتاب مرحوم ملا قلی همدانی که قدم اول در عرفان را ترک گناه خوانده بیان داشت : کراماتی که از ترک گناه به انسان داده می شود در انجام اعمال عبادی به انسان نمی رسد .

➖وی ادامه داد : طبق روایت پیامبر اکرم صلی الله بهترین افراد کسانی هستند که بتوانند هوای نفس خود را کنترل کنند و گناه مرتکب نشوند .

➖وفایی گفت : امام صادق علیه‌السلام شیعیان واقعی را کسانی می دانند که با اعمالشان شیعه بودن خود را اثبات می کنند .

➖سرکار خانم وفایی ضمن مذمت فخرفروشی به حدیث دیگری از امام صادق علیه‌السلام اشاره کرد و گفت : امام می فرمایند ؛ جزو کسانی نباشید که وقتی عده ای از مردم را می بینند ، می گویند الحمدلله که از این دسته از افراد نیستیم .

➖وی ادامه داد: انسان حق ندارد وقتی یک بی حجاب ، یک بی نماز و یا یک گناهکار را دید در درون خود نسبت به آنها فخرفروشی کند .

➖سرکار خانم وفایی در پایان به چهار شاخص اهل ایمان از منظر امام صادق علیه‌السلام اشاره کرد و بیان داشت : اهل ایمان اخلاق نیکو داشته ( یعنی گفتار نیکو داشته باشد ، نرم خو و خوشرو باشد ) . هوای نفس خود را خوار می کنند ، کنترل سخن خود را در دست داشته و حقوق واجب مالی خود را می پردازند

 

 

   جمعه 29 اردیبهشت 1402نظر دهید »

تزکیه نفس مقدم بر تعلیم است 

 

➖حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقای باقری از مبلغین فعال شهرستان ورامین در جلسه اخلاق عمومی که در سالن اجتماعات مدرسه علمیه کوثر ورامین برگزار شد ضمن تبریک به مناسبت روز معلم گفت: در روایتی از پیامبر صلوات الله می خوانیم که می فرماید :"إنَّما بُعِثتُ مُعَلِّما : من معلّم برانگيخته شدم ” .

➖وی افزود: در روایات آمده است که تزکیه و تعلیم آموزه های قرآن و آموزه های دینی از مهمترین موضوعات تدریس نبی مکرم اسلام است که در ادامه ی راه ایشان ائمه اطهار علیهم السلام به این امر اشتعال داشتند .

➖حجت‌الاسلام باقری گفت : نکته ای که باید تمامی طالبان علم به آن توجه داشته باشند مقدم دانستن تزکیه ی نفس بر تعلیم است . چرا که طبق قانون خداوند ” أَلْعِلْمُ نُورٌ یقْذِفُهُ الله‏ُ فِی قَلْبِ مَنْ یشآءُ؛ علم، نوری است که خداوند به قلب هرکس که بخواهد می‌افکند.» کسی که برای تزکیه نفس خود بکوشد ، خداوند علم و حکمت را در قلب او جای می دهد و بعد از آن ، حکمت از قلبش به زبانش جاری می شود.

➖ وی ادامه داد: این بدان معناست که علومی در درون ما به صورت فطری وجود دارد که با مراقبه بر زبان جاری می شود .

➖حجت الاسلام باقری یادگیری سه علم را برای همگان ضروری برشمرد و اولین آن را علم اصول اعتقادات ( توحید ، نبوت، امامت ،عدالت . معاد ) دانست که والدین برای تربیت فرزندان باید به آن بپردازند و علم آموزه های اخلاقی را دومین رکن آن علوم برشمرد و تصریح کرد: وقتی پیامبر صلی الله می فرماید : “إِنَّمَا بُعِثْتُ لِأُتَمِّمَ مَکَارِمَ الْأَخْلَاقِ : به‌راستی که من مبعوث شدم تا شرافت‌های اخلاقی را کامل و تمام کنم [و به مردم بیاموزم]” یعنی علت بعث را به کمال رساندن اخلاق می داند .

➖حاج آقای باقری گفت : اصول عملیه مثل ( نماز ، روزه ، خمس ، زکات ، حج و حجاب ، ..) سومین علمی است که ضرورت یادگیری آن برای همگان لازم می باشد .

➖این مبلغ دینی ادب و تواضع را مهمترین شاخصه ی یک طالب علم برشمرد و اظهار داشت : وقتی فردی به چادر یک بانوی محجبه توهین می کند و یا به لباس روحانیت اهانتی می کند نباید تعجب کرد چرا که طبق روایتی از امیرالمؤمنین(ع) عالم ، جاهل شناس است اما جاهل ، عالم شناس نیست .

➖وی افزود: به این دلیل که عالم قبلا جاهل بوده و اشکالات جهل را می داند و به همین دلیل تواضع دارد.

➖حجت‌الاسلام باقری گفت : برای ترک گناه ابتدا باید گناه شناس بود و بعد از آن باید دشمنان اصلی انسان را شناخت ، دشمنانی مثل جهل ، غفلت، شیاطین جنی و انسی و.. ، بعد از شناخت ، مثل پرنده ای که غذایش را ، دانه دانه بر می چیند ، باید گناهان را یکی یکی حذف کرد .

➖آقای باقری در پایان تواضع در برابر چند کس را رمز موفقیت انسان خواند و گفت : اولین کسی که باید نسبت به ایشان تواضع داشت خدا و قرآن، بعد از آن پیامبر و اهل بیت علیهم السلام و احادیث صحیح ایشان ، بعد از آن علما و مراجع تقلید و رسالة عملیه ایشان و بعد از آن اساتید و مربیان هستند .


https://eitaa.com/kosar_varamin

   شنبه 16 اردیبهشت 1402نظر دهید »

جلسه درس اخلاق:

 

➖حجت‌الاسلام و المسلمین باقری مبلغ دینی در جلسه درس اخلاق که در سالن اجتماعات مدرسه علمیه کوثر ورامین برگزار شد ضمن تسلیت شهادت امام موسی بن جعفر علیه السلام گفت : در روزهای آینده مناسبات دینی مهمی در پیش داریم که مهمترین این مناسبات مبعث پيامبر اسلام صلی الله می باشد .

➖حجت الاسلام باقری با اشاره به داستان‌های اسرائیلیات در مورد بعثت پیامبر بیان داشت : داستان‌های تحریف شده ی بسیاری که در مورد بعثت پیامبر صلی الله وجود دارد شاید در ظاهر بسیار زیبا و جذاب باشد ولی در حقیقت اصل بعثت را زیر سوال می برد و غالبا بعضی از مردم عوام می پذیرند.

➖وی ادامه داد : در حالی پیامبر با تمام وجود اسلام را با عقلانیت و معنویت پذیرفت ولی عده ای در پذیرش اسلام ، در عقلانیت گیر می کنند و عده ای در معنویت محصور می شوند.

➖حجت‌الاسلام باقری گفت: اسلام ناب محمدی در مقابل دو اسلام سکولار و اسلام متحجر وجود دارد که اگر مراقب نباشیم به جای اسلام ناب محمدی در دام یکی از این دو اسلام ها می افتیم .

➖وی افزود : عده ای آنقدر سکولار هستند که وقتی در مسجد از صهیونیست یا آمریکا صحبت کنید ، ناراحت می شوند و دین را جدای از سیاست می دانند ، در حالی که باید به این افراد یادآوری کرد همین نمازی که در مسجد می خوانید یک عبادت کاملا سیاسی است .

➖این مبلغ دینی گفت : ما باید دین و سیاست را تلفیقی بپذیریم چرا که نماز ، روزه ، قضاوت ، همسایه داری و … همه سیاسی است . اگر سیاست و بصیرت نداشته باشیم در همین مبحث ساده همسایه داری از بین خواهیم رفت ، حالا یا همسایه داری در زندگی شخصی است یا همسایه داری با کشورهای دیگر است و اگر دیندار بدون سیاست بودیم ، امروز ۴۴سالگی انقلاب را نمی دیدیم .

➖حجت‌الاسلام والمسلمین باقری خلقت و مرگ انسان و برزخ و قیامت را جبر خواند و بیان داشت : در مقابل این سه جبر ، سه اختیارِ بهشت و جهنم و ایمان مقبول ( اسلام صحیح ) و عمل صالح را برای انسان وجود دارد .

➖وی افزود : اگر در اسلام صحیح یک عنصر نباشد تمام موضوع رسالت پیامبر هدر خواهد رفت و آن عنصر (ولایت ) است .

➖حجت‌الاسلام باقری گفت : در اسلام محمدی باید منزل ، مسجد و مدرسه مورد توجه قرار گیرد ، منزل را مادران باید کنترل کنند و تربیت دینی را پیاده کنند ، مسجد و مدرسه هم باهمین تربیت رشد می کند .


➖باقری گفت : وقتی تربیت دینی در خانه ای وجود نداشته باشد ، میزان نورانیت و ظلمت آن خانه را می شود احساس کرد . خانواده ها موظف هستند فرزندان خود را با مساجد آشنا کنند .

➖حجت‌الاسلام والمسلمین باقری در پایان گفت : اخذ وحی و شرح وحی و نشر وحی و حفظ وحی از تحریف و انتقال وحی به اوصیا از وظایف پیامبر صلی الله بوده است . و همه ی این وظایف به درستی انجام شده است و امروزه اسلام به واسطه ی ایران نشر پیدا می کند .

   جمعه 28 بهمن 1401نظر دهید »

بیانیه

بسم الله الرحمن الرحیم
يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُركُم وَيُثَبِّت أَقدامَكُم
ای کسانی که ایمان آورده‌اید! اگر (آیین) خدا را یاری کنید، شما را یاری می‌کند و گامهایتان را استوار می‌دارد.


روز ۲۲ بهمن و راهپیمائی ۲۲ بهمن مظهر اقتدار ملی است؛ مظهر اقتدار ملت ایران است؛ مظهر حضور مردمی و اراده و عزم ملی ملت ایران است که مرد و زن و پیر و جوان، در همه‌ی شرائط به خیابانها میآیند و خودشان را در سرتاسر کشور در مقابل چشم بینندگان قرار میدهند؛ این خیلی باعظمت است.  (بیانات رهبری در تاریخ۱۳۸۶/۱۱/۱۹)


جشن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را در حالی برگزار کردیم که دشمنان کور باطن این نظام دلخوش بودند نظام جمهوری اسلامی ، ۲۲بهمن ۱۴۰۱ را نخواهد دید و وطن فروشان و معدود فریب خوردگان فتنه های دشمنان باورشان شده بود که نظام اسلامی ضعیف شده و مردم دست از حکومت خود کشیده اند .

دشمنان این نظام و خائنین به ایران اسلامی خود را اکثریت خوانده و به پیروان خود تلقین می کردند که پیروز فتنه ۱۴۰۱ شده اند . ولی ملت غیور و شهید پرور ایران اسلامی در راهپیمائی باشکوهی که در ده سال اخیر بی سابقه بوده است
مثل همیشه محاسبات دشمنان را بر هم زدند و یک بار دیگر با ولی امر خود بیعت کردند .
به همین منظور طلاب ، مدیر و کادر مدرسه علمیه کوثر ورامین نیز مانند بقیه مردم و در کنار آنان ضمن تجدید پیمان با امام مسلمین ، از مردم عزیز ایران و بالاخص مردم شهید پرور ورامین می خواهد بعد از این تجدید پیمان با گامهایی راسخ تر در راستای اعتلای حکومت اسلامی گام بردارند چرا که تجربه نشان داده دشمنان ایران عزیز بعد از هر شکستی خود را برای فتنه ای پیچیده تر آماده می کنند . پس باید بعد از تجدید پیمانی دوباره ، خود را برای یاری رساندن دین خدا قوی تر از قبل کنیم تا خدا نیز ما را یاری کند . ان شاءالله

۲۲ بهمن ۱۴۰۱
طلاب ،اساتید و کادر حوزه ی علمیه کوثر ورامین
اللهم عجل لولیک الفرج 

 

   دوشنبه 24 بهمن 1401نظر دهید »

به مناسبت ۱۰ دی و بزرگداشت شهدای ۱۰ دی ۱۳۵۷

 

سرکار خانم طاهره شاکری مدیر محترم حوزه علمیه کوثر در سنت دیرینه ی این حوزه که دیدار و گفتگو با خانواده معظم شهداست ، به مناسبت ۱۰ دی از خانواده محترم شهید مسعود میرزایی سرکار خانم مهوش خدام دعوت کرده و از صبر و فداکاری ایشان تقدیر به عمل آوردند.

شهید مسعود میرزایی پوئینک :

 در دهم مرداد ماه سال ۱۳۳۴ در ایوانکی که محل خدمت پدرش بود به دنیا آمد. از کودکی به حضرت سید الشّهدا(ع) علاقه خاصی داشت و به گفته پدرش از ۵ سالگی به تکایا و مساجد می رفت و در عزاداری ها شرکت فعال داشت.
در روزهای پر هیاهوی انقلاب در حالی که ۴۰ روز بیشتر از دامادی اش نمی گذشت، صبح دهم دی ماه ۵۷ متوجه می شود خیابان ها شلوغ است و مردم درحال تشییع پیکر شهیدان کریمی و شیرازی هستند.

وی در راهپیمایی دهم دیماه ۵۷ در خیابان شهدا مورد اصابت گلوله از ناحیه بازو و پیشانی قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

   دوشنبه 12 دی 1401نظر دهید »

➖دکتر علی تقوی مدرّس امربه‌معروف درحوزه ودانشگاه و بنیانگذار نهضت جهانی احیای امربه‌معروف و نهی از منکر در جلسه ی درس اخلاق که در سالن اجتماعات مدرسه علمیه کوثر ورامین برگزار شد گفت : نمازخوان های جامعه به بی نمازهای جامعه بدهکار هستند .

 

➖وی ادامه داد : یک معتاد توانایی این را دارد که در سال چند نفر را معتاد کند اما از خودمان بپرسیم یک محجبه در سال چند نفر را محجبه می کند . یک نمازگزار در سال چند نفر را نمازخوان می کند .

➖دکتر تقوی گفت : اگر جلوی گناه گرفته نشود گناه ما را نابود می کند .

➖تقوی با اشاره به شبهه ای که با محور قرار دادن آیه ی “لا اکراه فی الدین ” ذهن جوانان را مسموم کرده است گفت : این که خداوند فرموده لا اکراه فی الدین درست است و حقیقت این است که لااکراه در اعتقادات و باورهای افراد اجباری نیست . اما آنچه در جامعه بروز می کند اجبار است و باید رفتار غلطی که از عده ای هنجار شکن سر می‌زند را کنترل کرد و اگر جلوی این رفتارهای غلط گرفته نشود فضای جامعه مسموم خواهد شد .

➖تقوی افزود : وقتی رهبر معظم انقلاب در زمینه ی فرهنگ می فرمایند ” فرهنگ مثل هوایی است که تنفس می کنیم ” یعنی چه بخواهیم و چه نخواهیم صدای موسیقی را می شنویم ، بدحجابی را می بینیم و … پس باید گناه را از ظاهر جامعه‌ حذف کنیم .

➖علی تقوی ضمن انتقاد به رفتار منفعلانه ی برخی از نخبگان جامعه گفت : عده ای ترس از دست دادن جایگاهشان را دارند و هر گاه از آنها سوال می شود جامعه چه می شود ؟ معمولا با یکی از سه جمله ی خطرناک جواب می دهند . یا می گویند :” ان شاءالله امام زمان ظهور می کند و همه چیز درست می شود “. یا می گویند : “خدا خودش همه را هدایت کند ” و یا می‌گویند: ” رهبر باید همه چیز را درست کند ” .

➖وی افزود : آیت الله حق شناس در کتاب ز ملک تا ملکوت خود می نویسد شما امر به معروف کنید بعد از ان خدا جامعه را اصلاح خواهد کرد . یعنی شما به اندازه ی وسع و توان خود امر به معروف کنید و در حد توان خود دین خدا را یاری دهید .

➖این مدرس امر به معروف و نهی از منکر گفت : یکی از تفاوت های امام زمان عجل الله با بقیه معصومین در این است که حضرت حجت وقتی برای تربیت نیرو و فرمانده ندارد بلکه یارانه امام زمان عجل الله کسانی هستند که پیش از ظهر تربیت و انتخاب شده‌اند .


➖تقوی با اشاره به شروط امر به معروف و نهی از منکر گفت: یکی از شروط وجوب امر به معروف انجام معروف نیست . یعنی ضرب المثل رطب خورده کی منع رطب کند یک ضرب المثل دروغین است و نهی از منکر با شرایط آن یک فریضه است .

➖دکتر تقوی گفت : اگر دوست داریم نسل ما یک نسل خوب و مومن باشد باید فرزند خود را طبق آیه ۱۷ سوره ی لقمان آمربه معروف تربیت کنیم .

➖علی تقوی گفت : اصلی ترین کار در زمینه ی فرهنگ این است که جامعه به گونه ای رشد کند که فرد خطاکار بداند جایی در بین مردم ندارد .

➖وی ادامه دارد : چرا که مردم قدرتی مافوق قدرت انبیا دارند و اگر مردم پشت امیرالمؤمنین علی علیه السلام را هم خالی کنند ، علی خانه نشین می شود . پس این که فکر کنیم رهبر به تنهایی می تواند جامعه را اصلاح کند فکر نادرستی است و برای اصلاح جامعه نیاز به همکاری و همدلی مردم است .

➖تقوی با اشاره به سخن امیر کبیر در پایان عمرش گفت : امیر کبیر در پایان عمر خود فهمیده بود که یک مملکت برای پیشرفت به شاه دانا یا وزیر دانا نیاز ندارد بلکه به مردم دانا نیاز دارد .

➖این مدرس دانشگاه در پایان گفت : وقتی مردم نادان باشند ، وزیر نادان روی کار می آید . پس مردم دانا جامعه را رشد می دهد 

   شنبه 3 دی 1401نظر دهید »

➖سرکار خانم آقایی استاد حوزه در جلسه درس اخلاق که در سالن اجتماعات مدرسه علمیه کوثر ورامین و با محوریت اهمیت نماز برگزار شد بیان داشت : نماز شب بهترین‌ عمل عبادی بنده است چرا که یک عمل مستحبی است و در آن مستحبات زیادی وجود دارد و پاداش عظیمی دارد ولی متأسفانه شیطان برای اینکه بنده این عمل پرفضیلت را انجام ندهد خواب را بر انسان شیرین‌ترین می کند .

 

➖فاطمه ‌آقایی ضمن بیان حکمت نماز گفت : حکمت نماز در عبودیت و بندگی است و این بندگی خودبینی و تکبر انسان را در هم می شکند .

➖آقایی ادامه داد : سجده زیباترین و بهترین حالت بندگی و نماز بی واسطه ترین لحظه ی سخن گفتن بنده با معبود است .

➖استاد حوزه گفت : نماز برای دین مثل اکسیژن برای بدن است اما متأسفانه امروزه نمازخواندن به یکی از بی اهمیت ترین کارها برای عده ای تبدیل شده است .

➖وی ادامه داد : عده ای می دانند نماز واجب دین است اما حریف نفسشان نمی شوند و نمی توانند نماز بخوانند مثل برخی از خانم های بد حجابی که می دانند حجاب چه ضرورتی برای دین و جامعه دارد اما نمی توانند بر نفس خود غلبه کنند و زیبایی های خود را از نگاه نامحرم نمی پوشانند .

➖آقایی گفت : وقتی نماز کم رنگ شود زندگی تخریب خواهد شد .

➖آقایی ضمن اشاره به آیه ۵۶ سوره ذاریات گفت : خداوند در این سوره می فرماید: ” ما خلقت الجن و الإنس الا لیعبدون ” و نماز یکی از بارزترین مصادیق عبادت است و این بندگی کردن وارستگی و رشد برای انسان به ارمغان می آورد.

➖این استاد حوزه ضمن اشاره به حوادث و اغتشاشات اخیر گفت : یکی از مهمترین دلایلی که امروزه برخی از زنان جامعه ما پیرو فرهنگ منحط غرب شده اند و حجاب از سر برداشته اند این است که اهل عبادت و نماز نیستند .

➖وی افزود : وقتی از سالها قبل خواندن نماز در خانه ای از بین رفته باشد پر واضح است که فرزندان آن خانه مدافع دین و ارزش‌های دینی نخواهند بود .

➖ آقایی گفت : در روایات داریم که امامان معصوم ما می فرمایند ما فرزندانمان را از ۶ سالگی به نماز دعوت میکنیم و شما از ۹ سالگی فرزندانتان را به نماز دعوت کنید تا در ۱۵ سالگی فرزندتان نماز خوان باشد .

➖فاطمه آقایی گفت : اولین مطلبی حضرت جبرئیل به پیامبر صلی الله آموخت نماز بود و آخرین کلام پیامبر صلی الله در مورد نماز سفارش کردند که فرمود: ” شفاعت من به کسی که نماز را سبک بشمارد نمی رسد “.

➖استاد حوزه گفت : وقتی نماز از خانه ای رخت بربست ، شیطان در آن خانه ساکن می شود و آن موقع باید منتظر هر موضوع خلاف اخلاقی در آن خانواده بود .

➖آقایی ادامه داد : نماز بندگی کردن و عبادتی است که نمازگزار باید برای معبودش اظهار فقر کند .


➖فاطمه آقایی در پایان گفت : نمازگزار باید توکل کردن و شکرگذاری کردن را به بهترین شکل انجام دهد و به یاد کسانی را که توانایی انجام یک سجده را ندارند خالصانه خدای خود را ستایش کند.

   شنبه 26 آذر 1401نظر دهید »

جناب آقای حسین نوش آبادی نماینده مجلس شورای اسلامی در مراسمی که به مناسبت شهادت حضرت زهرا سلام الله در سالن اجتماعات مدرسه علمیه کوثر ورامین برگزار شد ضمن تسلیت شهادت آن بانوی دو عالم گفت : حضرت زهرا الگویی است کامل برای همه ی زنان عالم .

 

وی ادامه داد : فاطمه زهرا س الگوی کامل ولایت مداری است .

نوش آبادی گفت : وقتی می گوییم فاطمه زهرا س برای جامعه الگو است یعنی سبک زندگی اسلامی او نیز باید الگو باشد اما متأسفانه امروزه جامعه ی ما از سبک زندگی اسلامی فاصله گرفته اند .

این نماینده مجلس با اشاره به حوادث اخیر گفت : اغلب کسانی که آشوب می کنند انسان‌های غافل و فریب خورده هستند و طبق دستور رهبر معظم انقلاب نیروهای امنیتی خلع صلاح شدند تا کمترین آسیبی را ببینند .

آقای نوش آبادی گفت: امروزه ما در جنگ رسانه ای بازنده هستیم ، آموزش و پرورش ، حوزه های علمیه، دانشگاه ها و .. یک روش مناسب برای فرهنگ به جامعه ارائه نکرده اند و با یکدیگر هم افزایی نداشتند .

وی ادامه داد : ولی طبق فرموده رهبر انقلاب دشمن برنامه‌ریزی اش ، طرح هایش از ما قوی‌تر و دقیق تر است .

حسین نوش آبادی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در مورد جنگ فرهنگی ، تهاجم فرهنگی، ناتوی فرهنگی و قتل عام عام فرهنگی گفت : جنگ امروز ، جنگ شناختی است و ذهن و باور و جهان‌بینی فرزندان ما توسط دشمنان ربوده شده است .

نوش آبادی گفت: دشمن ما با ارائه اطلاعات غلط به جوانان و ایجاد شبهه و بیان روایات غلط و آمیخته به حقیقت به ذهن جوانان ما آسیب زده است و ذائقه جوان ما تغییر کرده است. و ما تا ندانیم از کدام ناحیه آسیب خورده ایم ، کار ما درست نمی شود .


این نماینده مجلس ضمن بیان اهمیت جهاد تبیین اظهار داشت: باید با مردم صادقانه مشکلات را در میان بگذاریم تا مردم و دولت با هم همراه شوند و مردم بدانند که مثلا مشکل اصلی ما در جنگ اقتصادی چیست .

وی ادامه داد : باید جامعه را نوسازی کنیم و امید رادر جامعه زنده کنیم .

نوش آبادی گفت: رهبر معظم انقلاب خط دشمن را به خوبی می شناسد و همواره در سخنرانی هایشان به تبیین این موضوع پرداخته اند به همین دلیل در سال های اخير ، دشمن تلاش کرده تا درباره ایشان شبهاتی را به جامعه تزریق کند مثلا بارها گفتند ایشان بدل دارد ، یا از کشور گریخته اند با فرزندانشان چه کارهایی انجام می دهند . همه ی این صحبت ها فقط برای این است که ذهن مردم را تخریب کنند و متأسفانه بعضی از مردم این خبرهای دروغ را باور می کنند .

نوش آبادی در پایان گفت: مهمترین کاری که امروزه باید انجام دهیم احیای امر به معروف و نهی از منکر است تا روح دین در جامعه جان تازه بگیرد .

   جمعه 18 آذر 1401نظر دهید »

➖سرکار خانم تائبی مبلغ و استاد حوزه در جلسه درس اخلاق که در سالن اجتماعات مدرسه علمیه کوثر ورامین برگزار شد ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب س گفت : اینکه ما بگوییم سلام و درود می فرستیم بر حضرت‌ زینب (س) کفایت نمی کند باید ببینیم که در عمل چه مقدار به ایشان شباهت داریم .

➖وی افزود : ما باید شیعه ی واقعی زینبی باشیم یعنی راه ها و روش های زندگی ما در مسیر حضرت زینب( س) حرکت کند .

➖خانم تائبی گفت: خداوند روح و قرآن را از عالم بالا برای ما فرستاد تا ما آنها را در درون خود رشد دهیم و برگردانیم به جایگاه اصلی آن و برایمان قرآن را به صورت لفظ درآورد تا ما آیات را بخوانیم و عامل به آیات قرآن شویم و وقتی عامل به آیه شویم ما آیه قرآن می شویم مثل علی ع که قرآن ناطق بود .

➖استاد حوزه با اشاره به تاثیر آیات در جان انسان ها گفت : اگر انسان فقط روزی یک آیه قرآن بخواند و در آن تدبر کند و به آن عمل کند بعد از اتمام قرآن به یک قرآن ناطق تبدیل خواهد شد.

➖خانم تائبی ضمن بیان فراوانی شایعات در فضای مجازی بیان داشت : این که عده ای مدام مطالب غیرواقعی و غیراخلاقی را منتشر می کنند در حقیقت برخلاف دستورات قرآنی عمل می کنند در حالی که چندین آیات در قرآن انسانها را از غیبت ، تجسس ، عدم دادن القاب زشت به دیگران ، دروغ و .. صریحا نهی می کند .

➖تائبی با اشاره به‌ویژگی‌های حضرت زینب س گفت : حضرت زینب س در خانه ای زندگی کرد که پنج معصوم در آن حضور داشت و اضافه بر این که از ناحیه ی پنج معصوم درس می آموختند، از خود خداوند نیز الهام دریافت می کردند.

➖تائبی گفت : ظرفیت وجودی حضرت زینب س به حدی وسیع بود که الهامات الهی را دریافت می کردند و آن چیزی که باعث شده بود ظرفیت وجودی حضرت وسعت پیدا کند صبر ایشان بود .

➖سرکار خانم تائبی با اشاره به حیای حضرت زینب س بیان داشت : ایشان در روز از منزل خارج نمی شدند و همیشه همراه برادرانش از منزل خارج می شدند.

➖وی ادامه داد : اولین باری که معاندین چهره ی ایشان را دیدند در مجلس ابن زیاد بود .

➖سرکار خانم تائبی با اشاره به پوشش برخی از بانوان در جامعه گفت : ما از قلب کسی خبر نداریم و نمی دانیم نیت هر کسی چیست و در ذهن و دل او چه می گذرد اما همه ی ما مامور به حفظ ظاهر هستیم ، مامور هستیم تا ظاهر خود را با قرآن تطبیق دهیم ، و باید باطن خود را نیز با قرآن تطبیق دهیم .


➖تائبی با اشاره به اهمیت جهاد تبیین گفت : وظیفه ی همه ی ما است که علم خود را بالا ببریم و با دلیل عقلی و نقلی مخاطب خود را قانع کنیم .

➖تائبی شناخت نفس را از دیگر ویژگی های حضرت زینب برشمرد و گفت: حضرت زینب س با شناخت دقیق خود به شناخت معبودش رسید و خود را برای پروردگارش خالص کرد و نسبت به خالق خود معرفت کامل داشت .

➖تائبی در پایان گفت : تلاش کنیم معرفت نسبت به پرودگار خود را مانند حضرت‌ زینب س بالا ببریم و حداقل در شبانه روز یک بار سجده ای طولانی داشته باشیم و روح خود را سبک کنیم تا روح ما اوج بگیرد و در عالم ملکوت شناور شود .

   سه شنبه 15 آذر 1401نظر دهید »

حجت‌الاسلام والمسلمین حشمتی: دشمن تمام جنود خود را به خط کرده است تا ذهن نوجوانان و جوانان ما را بیمار کند

 


حجت الاسلام و المسلمین آقای رضا حشمتی فعال فرهنگی در جلسه درس خلاق که در سالن اجتماعات مدرسه علمیه کوثر ورامین و به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج برگزار شد گفت: تمامی مشکلات امروز جامعه ما برمی‌گردد به حالات روحی انسان ها و اینکه فراموش کرده ایم امام زمانی داریم و باید منتظر باشیم و باید خود را برای ظهور او آماده کنیم.

 حشمتی با اشاره به تبلیغات دشمنان برای ایجاد تفرقه در بین شیعیان گفت: یهودیان علت عدم تسلط بر شیعیان و عدم به زانو درآوردن تشیع را پرچم سرخ شهادت می دانند و فهمیده اند شیعه از ماجرا و واقعه عاشورا عبرت گرفته است که باید در رکاب امامش باشد .

حشمتی امتحان و آزمایش الهی برای هر فردی را متفاوت خواند و بیان داشت : هر فردی به نوعی از امتحان الهی است مبتلاست أما همه ی ما یک امتحان مشترک به نام امام شناسی داریم .

حجت‌الاسلام والمسلمین رضا حشمتی گفت : دشمنان اسلام به این که امام زمانی وجود دارد و قرار است ظهور کند اعتقاد دارند و برای شکست ایشان برنامه ها و طرح ها پیاده کرده اند .

وی ادامه داد : دشمن تمام جنود خود را به خط کرده است تا ذهن نوجوانان و جوانان ما را بیمار کرده و اعتقادات آنها را بشکند .

حجت الاسلام رضا حشمتی ضمن بیان صبر نظام در جمع کردن اغتشاشات گفت : عده‌ای می گویند چرا این اغتشاشات را زودتر جمع نمی کنند ، اما بايد توجه داشت که این اغتشاشات هم جمع خواهد شد اما مسئله مهمتر این است که بايد ببینیم برای ذهن جوانانی که درگیر اغتشاشات شده و در زمین دشمن بازی می کرده اند چه برنامه ای داریم .

حشمتی افزود : امروزه جهاد تبین برای طلاب واجب است و باید برای جوانان این سرزمین بیان کنیم که اسلام چیست . باید شبهات را بیان کنیم و پاسخ هر شبهه را به درستی بدهیم تا ذهن جوانان از بند دشمنان آزاد شود .

حجت‌الاسلام والمسلمین رضا حشمتی فعالیت های فرهنگی فعالان جامعه را کم رنگ خواند و گفت : اگر فعالان فرهنگی جامعه دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران را درست بیان می کردند، اگر موفقیت های نظام در زمینه های مختلف به موقع بیان می شد و اگر سیاه نمایی های جامعه در این حجم نشر پیدا نمی کرد ، امروزه ذهن جوان ما در آرامش بود .

حشمتی افزود : ما نباید دشمن خود را نادان بدانیم ، بلکه ببینیم دشمن چقدر دقیق در بعضی موارد با ایجاد شبهات جوانان را از دین و نظام دور می کنند و در بعصی موارد دیگر که موفقیت کمتری دارند سعی دارند تا قشر مذهبی جامعه را فقط در حد خواندن دعا و رفتن به زیارت نگه دارند و عمل گرا بودن ، مبارزه با استکبار و استعمار ستیزی را از او بگیرند .

این فعال فرهنگی با اشاره به طولانی بودن اغتشاشات گفت : این جنگ با همه ی جنگ ها تفاوت دارد و یک جنگ ترکیبی امنیتی ، اعتقادی، اقتصادی است و از مدت ها قبل برای این جنگ برنامه ریزی کردند ، کار کردند ، از بستر ناامن فضای مجازی استفاده کردند تا امروز بتوانند عده کمی را در سطح شهر با خود همراه کنند .

حشمتی بسیجیان را پیشگامان همه ی عرصه های کشور خواند و گفت : حتما باید بیانات رهبر انقلاب در مورد بسیج را مورد مطالعه قرار داد تا بفهمیم چرا دشمنان ما از بسیج و بسیجی واهمه دارند .

حجت الاسلام والمسلمین رضا حشمتی در پایان گفت : دشمن شاید شیعه را به‌درستی شناخته و شاید فهمیده باشد شیعه با دو بال سرخ شهادت و سبز ولایت قدرت دارد اما هیچ گاه نفهمیده و نخواهد فهمید که نور اهل بیت خاموش شدنی نیست و نور اهل بیت سلام الله در خاموش کردن مکر دشمنان همواره یار و یاور مؤمنان است و کم کاری مسلمان را جبران خواهد کرد .

 

   جمعه 11 آذر 1401نظر دهید »

1 3 4 5 ...6 ...7 8 9 10 11 12 ... 87

جستجو
آمار وبلاگ ها
 • امروز: 153
 • دیروز: 214
 • 7 روز قبل: 1846
 • 1 ماه قبل: 10328
 • کل بازدیدها: 565465
رتبه وبلاگ
 • رتبه کشوری دیروز: 10
 • رتبه مدرسه دیروز: 1
 • رتبه کشوری 5 روز گذشته: 19
 • رتبه مدرسه 5 روز گذشته: 1
 • رتبه 90 روز گذشته: 30
 • رتبه مدرسه 90 روز گذشته: 1