امام جواد علیه السلام

❇️هر که به گوینده ای گوش دهد او را پرستیده
اگر از خدا دم زند خدا را پرستیده
و اگر از شیطان گوید شیطان را…

 

تحف العقول،  احادیث امام جواد علیه السلام،  ص ۹۶۸

   شنبه 19 خرداد 1403نظر دهید »

شهید رئیسی هرچه مسئولیتشان بالاتر رفت متواضع‌تر و افتاده‌تر شدند .

 

https://kowsarblog.ir/media/blogs/blog69/quick-uploads/img_20240601_232339_306.jpg

 

 

 

➖سرکار خانم صادقی نایب رئیس حوزه های علمیه خواهران و مدیر حوزه علمیه الزهرا در مراسم سوگواری که به مناسبت شهادت آیت الله رئیسی و هیئت همراه و همچنین چهاردهم و پانزدهم خرداد ماه به همت مدرسه علمیه کوثر ورامین و در حسینیه شهدای گمنام شهرستان ورامین برگزار شد گفت : اینکه بخواهیم بگوییم برای جناب آقای شهید رئیسی جایگزینی نداریم یک سخن ناامیدانه گفته‌ایم.

➖ خانم صادقی ادامه داد : اما نکات فراوانی در مورد شهید رئیسی وجود دارد که ایشان را از بقیه افراد متمایز کرده است چرا که ایشان هرچه مسئولیتشان بالاتر رفت متواضع‌تر و افتاده‌تر شدند .

➖خانم صادقی ایمان واقعی و باور قلبی به خداوند را یکی از ویژگی‌های بارز شهید رئیسی خواند و افزود : شهید رئیسی خداترس بود اما مردم ترس و طاغوت ترس نبود و اعتقاد به حکمرانی توحیدی باعث شد تا شهید رئیسی خود را خادم و خدمتگزار مردم دانسته و صادقانه و مخلصانه خدمت کنند.

➖نایب رئیس حوزه‌های علمیه خواهران خودداری شهید رئیسی از افشای اسرار دیگران را یکی از بزرگترین شاخصه‌های ایشان دانست و اظهار داشت: آقای رئیسی سال‌ها رئیس بازرسی کل کشور بودند و تک تک افرادی که در مناظره‌ها به ایشان حرف ناروا می‌زدند را به خوبی می‌شناختند اما از اطلاعاتی که در مورد افراد داشتند هیچگاه استفاده شخصی نکردند .

➖وی افزود : شهید رئیسی تولیت آستان رضوی را یکی از بهترین نعمت‌هایی می‌دانست که خداوند به ایشان داده بود و علاقه داشت تا مردم جهان را خادمیار امام زمان رضا علیه السلام کنند .

➖خانم صادقی ضمن اشاره به خدمات شهید رئیسی به یکی از ارزنده‌ترین خدمات ایشان پرداخته و افزود : به دستور آقای رئیسی حسینیه ای با نام (حسینه ی حر ) برای کسانی که گرفتار خطا شده بودند ساخته شد و همین حسینه باعث شد تا قضات برای جوانانی که دچار خطا شده بودند احکام متناسبی را صادر کنند و جوانان را با دین و شهدا آشتی دهند .

➖خانم صادقی اعتماد شهید رئیسی به مردم را یکی دیگر از شاخصه‌های بزرگ ایشان دانست و بیان داشت : در آستانه انتخابات باید این اخلاق خوب شهید رئیسی را سرلوحه انتخاب کاندید مورد نظر خود داشته باشیم و دقت کنیم ببینیم که کاندید مورد نظر ما چقدر به مردم اعتماد دارد.

➖ خانم صادقی عالم بودن و اسلام شناس بودن آیت الله رئیسی را از دیگر ویژگی‌های ایشان برشمرد و گفت : شهید رئیسی همواره تاکید داشت که از جلسات قرآنی غافل نشوید و همیشه به تلاوت سوره احزاب و تفسیر آن اصرار داشتند.

➖ خانم صادقی ادامه داد : ایشان در هر جایگاهی که قرار گرفتند هیچگاه روضه خوانی برای اهل بیت علیهم السلام را فراموش نکردند و حتی بعد از توهین به امام هادی علیه السلام یک مرکز تخصصی شیعه شناسی تاسیس کردند با نام امام هادی علیه السلام و این حوزه علمیه یکی دیگر از کارهای با برکتی بود که شهید رئیسی انجام دادند .

➖خانم صادقی در پایان گفت : برای انتخابات پیش رو تلاش کنیم تا کسی را انتخاب کنیم که مصادیق عینی‌تری با شهید جمهور ما داشته باشد.


#حوزه_علمیه_کوثر ورامین


•┈┈••✾•🌿🌺🌿•✾••┈┈•
https://eitaa.com/kosar_varamin
╚═══ 🍃🌺🍃 ════

   دوشنبه 14 خرداد 1403نظر دهید »

سرکار خانم وفایی استاد حوزه در جشنی که به مناسبت روز دختر و دهه کرامت و با حضور دانش آموزان دختر دوره ی متوسطه ، در سالن اجتماعات مدرسه علمیه کوثر ورامین برگزار شد ضمن تبریک ایام گفت : انسان باید در خود حس ارزشمندی و حس خودباوری داشته باشد .

 

 

خانم وفایی ادامه داد : انسانی که خودش را دارای ارزش بداند گناه نمی‌کند.

این مشاور و استاد حوزه گفت : کسی که حس توانمندی دارد توان حل مسئله و برون رفت از مشکلات را نیز دارا می‌باشد اما باید بداند که حس خود ارزشمندی با غرور بسیار متفاوت است .

خانم وفایی افزود : حس ارزشمندی یک باور درونی است .

خانم وفایی با بیان این موضوع که چگونه می‌توانیم متوجه شویم آیا اعتماد به نفس و حفظ عزت نفس داریم یا خیر گفت : اگر انسان در مقابل آینه بایستد و با دیدن خود ، نسبت به باورهای ذهنی خود حس خوبی داشته باشد قطعاً دارای اعتماد به نفس و حس عزت نفس است.

خانم وفایی انسان‌های مثبت نگر را قدرتمند معرفی کرد و بیان داشت : انسان‌های مثبت نگر قدرت نه گفتن را دارند و این حس توانمندی انسان را به موفقیت می‌رساند چرا که بسیاری از آسیب‌های دوره نوجوانی و جوانی آسیب‌های فضای مجازی ، آسیب‌های خیابانی ، همه به دلیل ناتوان بودن انسان در نه گفتن است.

خانم وفایی انسانی را که نسبت به ظلم ظالم و نسبت به ظلمی که به او روا می‌شود سکوت می‌کند انسانی خفیف دانست و گفت : اگر قرار باشد کسی که به او ظلم شده سکوت کند و فقط نظاره‌گر باشد خداوند در قیامت او را گرفتار عذاب خواهد کرد چرا که به ظلم ظالم کمک کرده است .

خانم وفایی در پایان با توصیه به دانش آموزان مخاطب خود گفت: باید یاد بگیرید که احساسات خود را صریح و بدون غرور و به دور از توهین و بی‌ادبی بیان کنید تا همیشه احساس سبکی داشته باشید.

   چهارشنبه 26 اردیبهشت 1403نظر دهید »

❇️سرکار خانم الهام نصرت زدگان استاد حوزه در کرسی آزاد اندیشی که در سالن اجتماعات مدرسه علمیه کوثر ورامین و با محوریت قلمرو فردگرایی در قبول تکالیف دینی برگزار شد ضمن طرح این پرسش که آیا ما در قبول تکالیف دینی می‌توانیم فردگرا باشیم یا خیر گفت : فردگرایی در معنای مصطلح همان معنای غربیست که گاهی ممکن است فرد را در مقابل اجتماع قرار دهد و گاهی ممکن است فرد را از نتایج انسان محوری بداند .

 

 

➖وی ادامه داد : در فردگرایی غربی همه نیازها و اتفاقات حول محور انسان و لذات انسان می‌گردد اما در فردگرایی اسلامی به افراد با توجه به بعد روحی و جسمی او اهمیت داده می‌شود و تنها لذات مادی انسان محوریت قرار نمی‌گیرد.

➖ خانم نصرت‌زادگان گفت: در زندگی امروزه ما نیز فردگرایی غربی وارد شده است و در زندگی‌ها تمامی اتفاق‌ها باید حول خواسته انسان باشد.

➖این استاد حوزه در پاسخ به این پرسش که وقتی خداوند به فرد اهمیت می‌دهد آیا با محدودیتی که در زمینه حجاب به وجود آورده بین زنان و مردان تبعیض قائل نمی‌شود و حق آزادی زن سلب نمی کند گفت : در پاسخ به این سوال اول باید معنای آزادی روشن شود اگر انسان را فقط مادی ببینیم آزادی یک معنا و اگر در دو بعد روحی و جسمی و یا مادی و معنوی در نظر بگیریم و تمام استعدادهای انسان در نظر گرفته شود آزادی معنای دیگری پیدا خواهد کرد.

➖ وی افزود : انسان بی‌نهایت طلب است هرچه به خواسته‌ها و لذات مادی بها دهد روح او سیری ناپذیر خواهد بود اما در عین حال ذات انسان دارای کرامت است و با عقل خود می‌تواند حق را از باطل تشخیص دهد ولی آنچه که غرب از آزادی معنا می‌کند یعنی هر آنچه مانع لذات انسان شود ضد آزادیست . اما در اسلام اگر چیزی مانع رشد روحی انسان شود ضد آزادی معنا می‌شود و در واقع هر آنچه که انسان را به بردگی خود درآورد آزادی را از انسان سلب کرده است مانند همین بی‌حجابی که انسان را به برده‌ای تبدیل می‌کند که به او می‌گوید چه بپوش و چگونه بپوش.

➖خانم نصرت‌زادگان گفت: اگر بخواهیم آزاد باشیم باید موانع رشد همه جانبه انسان را کنار بگذاریم و نه فقط موانعی که لذات انسانی را مانع می‌شود.

➖خانم نصرت‌زادگان در پاسخ به این پرسش که وقتی انسان را از چیزی منع می‌کنند انسان نسبت به آن حریص می‌شود بیان داشت : اسلام به دنبال آزادی حقیقی انسان است و خداوند با واجب کردن حجاب می‌خواهد این آزادی حقیقی به وقوع بپیوندد اگر قرار باشد مردان به زنان حریص شوند نسبت به زنان بی‌حجاب حریص‌تر می‌شوند. چرا که جامعه به سمت بد پوششی رفته اما همین جامعه به مردان می‌گوید درست است که زنان بدحجابند اما شما تحریک نشو و نگاه نکن و مردان را از این دست و دلبازی زنان منع می‌کنند. و این منع حریصی می آورد .

➖خانم نصرت‌زادگان ادامه داد : اما اگر پوشش درستی در جامعه وجود داشته باشد حرصی نیز وجود ندارد و مردان به زنان گرایش پیدا می‌کنند آن هم برای ازدواج . محدودیت و منع زمانی معنا پیدا می‌کند که تحریک وجود داشته باشد و وقتی در جامعه زنان خود را پیش از حد در دسترس مردان قرار داده‌اند مسئولیت پذیری مردان نسبت به خانواده را کمرنگ کرده و میل به ازدواج آنها را از بین برده اند .

➖ این استاد حوزه حجاب را یک حکم اجتماعی دانست و گفت : حجاب زمانی معنا پیدا می‌کند که فرد دیگری و یا نامحرمی وجود داشته باشد و وقتی که انسان تنها باشد حجاب معنایی ندارد و قانونگذار نیز موظف است برای فرد بی‌حجاب قانون وضع کند تا مردان در جامعه امنیت روانی داشته باشند.

➖خانم نصرت‌زادگان در پایان با تاکید بر مطالعه کتاب مسئله حجاب شهید مطهری بیان داشت : کتاب های فراوانی در زمینه حجاب نوشته شده‌اند اما کتاب مسئله شهید مطهری یکی از کامل‌ترین کتاب‌ها در زمینه حجاب است و جواب بسیاری از سوال‌های ذهن انسان را در خود دارد.

   سه شنبه 25 اردیبهشت 1403نظر دهید »

سرکار خانم آذین وکیل دادگستری و استاد حوزه در مراسم بزرگداشت روز استاد که در سالن اجتماعات مدرسه علمی کوثر ورامین برگزار شد ضمن تبریک هفته گرامی‌داشت مقام معلم با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: رهبر معظم انقلاب برای تحقق پیشرفت جامعه آن هم پیشرفت بدون عقبگرد سه وظیفه را برای حوزه و دانشگاه بیان کردند؛ اولین وظیفه تولید علم است و بعد تربیت عالم و در نهایت جهت دادن به آنهاست.

 

 

خانم آذین در تعریف جوان موفق گفت: جوانی موفق خواهد شد که برای ۲۰ سال آینده خود برنامه داشته باشد و برای آن تلاش کند.

این استاد حوزه عشق استاد به درس و طلبه را یکی از عوامل مهم در موفقیت طالب علم خواند و بیان داشت : برای ارتباط بین استاد و طلبه عشق مهم است چرا که تا معلم عاشق نشود درس و تدریسش در دل و جان طلبه نمی نشیند .

خانم آذین در پایان گفت: از طالبان علم بیشتر توقع می‌رود که احترام استاد خود را بیش از هر گروه دیگری نگه دارند

 


https://eitaa.com/kosar_varamin

   سه شنبه 11 اردیبهشت 1403نظر دهید »

خُذِ الْعَفْوَ وَأْمُرْ بِالْعُرْفِ وَأَعْرِضْ عَنِ الْجَاهِلِينَ

 

➖حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای حسنی در جلسه درس اخلاق که در سالن اجتماعات حوزه علمیه کوثر ورامین و با محوریت اخلاق معاشرت برگزار شد با بیان آیه ۱۹۹ سوره مبارکه اعراف گفت : امام صادق علیه السلام فرمودند “همه مکارم در این آیه جمع شده است” و این آیه دارای سه دستور است که خداوند به پیامبر صلوات الله می‌دهد .

➖حجت الاسلام حسنی ادامه داد: وقتی خداوند می‌فرمایدخُذِ الْعَفْوَ وَأْمُرْ بِالْعُرْفِ وَأَعْرِضْ عَنِ الْجَاهِلِينَ ؛ یعنی عفو را بگیر، خداوند نفرمود’ عفو کن، بلکه فرموده است عفو را بگیر و این عفو تنها در مسائل شخصی است و در مسائل عمومی اجازه عفو نداریم. در مسائل شخصی مثل این است که حقی از ما ضایع شده باشد و عفو کردن و گذشت از آن حق یک صفت کریمانه است اما در مسائل عمومی اجازه عفو به تنهایی وجود ندارد .

➖حجت الاسلام حسنی با اشاره به دستور خداوند که فرمود وامر بالعرف یعنی دائماً کار تو این باشد که به عرف (همه خوبی‌ها) دستور بدهی و دستور سوم رویگرداندن از نادان است. این سه دستور چهارچوب اخلاق اسلامی را ترسیم می‌کند.

➖ آقای حسنی با اشاره به بعضی از آیات آخر در سوره فرقان بیان داشت: آیات آخر سوره فرقان صفات عباد الرحمن را بیان می‌کند و بسیاری از بزرگان سفارش کردند که هر شب این آیات را بخوانید .

➖حجت الاسلام حسنی با اشاره به صفات عباد الرحمن گفت: بنده رحمان یعنی بنده خداوند متعال که وقتی روی زمین راه می‌رود به نرمی و آهستگی گام برمی‌دارد ، انسانی متواضع است و این تواضع سبک زندگی آنهاست چرا که تواضع یکی از مهم‌ترین دستورات برای معاشرت با مردم است .

➖حجت الاسلام حسنی ضمن بیان چگونگی رفتار با جاهلان بیان داشت: طبق دستورات الهی با جاهلان نه باید جدال کرد و نه گفتگو کرد و بلکه باید روی برگرداند یا فقط سلام داد و گذشت .

➖وی ادامه داد : طبق آیات قرآن بهترین راه برای جاهل که درصدد ضربه زدن به انسان است سلام گفتن و رد شدن است.

➖ حجت الاسلام حسنی مهربانی و رافت در خانواده را بسیار حائز اهمیت دانست و بیان داشت : طبق روایات اگر خانواده‌ای ولو کافر باشند و با یکدیگر با رافت و مهربانی رفتار کنند نزد خدا محبوب‌تر از خانواده‌ای است که مومنند اما با یکدیگر به تلخی رفتار می‌کنند .

➖حجت الاسلام حسنی رفتار با عموم مردم را برخلاف رفتار با جاهلان دانست و گفت : در رفتار با عموم مردم انسان باید خیرخواه ، گره گشا و در صدد رفع مشکلات مردم باشد.

➖ وی ادامه داد : دین ما از دو بخش عبادت و خدمت به انسان تشکیل شده است و اگر انسان یکی را گرفته و دیگری را رها کند دین او کامل نخواهد شد.

➖ آقای حسنی آفت خدمت به خلق را غفلت و غرور دانست و بیان داشت: انسان باید در عین خدمت به خلق ذکر خداوند را نیز داشته باشد یعنی از یاد خداوند غافل نباشد.

➖ حجت الاسلام حسنی تمام خیر را در جمع بودن و با جماعت بودن دانست و اظهار داشت: افراد منزوی و دور از جمع و جامعه باید بدانند که بسیاری از خیرات و برکات را از خود دور می‌کنند و بریدن از جامعه و دور شدن از جامعه ای برای انسان خیری ندارد چرا که خداوند به همان اندازه که انسان به دیگران خیر می‌رساند به او خیر می‌دهد.

➖ وی ادامه داد : علت اینکه بزرگان ما سفارش به نماز جماعت کرده‌اند نیز در همین است که با جمع بودن برکات فراوانی برای انسان در پی خواهد داشت و دعای انسان در جمع بهتر مستجاب خواهد شد .

➖حجت الاسلام حسنی ضمن اشاره به رفتار علما و بزرگان با افراد نادان و دور از دین در جامعه بیان داشت: نباید وقتی می‌بینیم در جامعه برخی از احکام اسلامی به درستی اجرا نمی‌شود ناامید شویم چرا که عالم مجاهد باید در هر شرایطی نسبت به زنده نگه داشتن شعائر دینی به احکام و دستورات اسلامی کوشا باشد . و ممکن است تلاش ما برای زنده نگه داشتن دین در سال های ديگر به ثمر بنشیند.

➖حجت الاسلام حسنی در پایان ضمن اشاره به حضور دوباره گشت ارشاد در جامعه گفت : حضور گشت ارشاد را قویاً حمایت می‌کنیم چون اگر کوتاه بیاییم چیزی از عفت و حیای زن و خانواده باقی نخواهد ماند و انتقاد نسبت به برخی از عملکرد گشت ارشاد نباید باعث حذف آن شود.

   پنجشنبه 6 اردیبهشت 1403نظر دهید »

غزل زیر، سروده چندسال پیش رهبر انقلاب اسلامی است. معظم له این بیت از سروده را در آستانه عملیات وعده صادق در یکی از جلسات مرتبط خوانده‌اند:

تو را است معجزه در کف زساحران مهراس

عصا بیفکن و از بیم اژدها مگریز

متن کامل این غزل با دستخط مبارکشان برای اولین بار منتشر می‌شود.

دلا ز معرکه محنت و بلا مگریز
چو گردباد به‌هم پیچ و چون صبا مگریز

 

تو را است معجزه در کف، ز ساحران مهراس
عصا بیفکن و از بیم اژدها مگریز

 

تو موج غیرت و عزمی، ز بحر بیم مدار
حذر ز غرش طوفان مکن ز جا مگریز

 

ز سست عهدی ایام دلشکسته مشو
نشانه باش چو پرچم، ز بادها مگریز

 

چو صخره باش و مکن تکیه جز به دامن کوه
به حق سپار دل خویش و از دعا مگریز

 

تو از تبار دلیران خیبر و بدری
چو ذوالفقار و چو حیدر بزن صلا مگریز

 

به نوشخند منافق ز ره کنار مگیر
به زهرخند معاند به انزوا مگریز

 

چو ره به قبله‌ای امن است پایمردی کن
خطا مکن، ز توهم به ناکجا مگریز

 

چو تیر را هدف گیر و بر هدف بنشین
ز کج‌روی به حذر باش و از خدا مگریز

 

امین خلق و امانت‌گزار یزدان باش
به صدق کوش و خطر کن ز مدعا مگریز

   سه شنبه 4 اردیبهشت 1403نظر دهید »

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای رمضانی مبلغ دینی در نشست سیاسی که در سالن اجتماعات مدرسه علمیه کوثر ورامین برگزار شد ضمن تبریک پیروزی رزمندگان اسلام در پاسخ به حمله اسرائیل به ساختمان سفارت ایران گفت : دشمنی یهود با اسلام و مسلمانان فراتر از آن چیزی است که ما فکر می‌کنیم چرا که یهود بیش از هر کسی می‌تواند به اسلام آسیب بزند و علت این توانستن آنها شناخت کافی است که یهود از اسلام و مسلمانان دارد.

 

وی ادامه داد : شناخت یهود از اسلام مانند شناخت پدر و مادر از فرزندش می‌باشد اما آیا ما نیز انند آنها که اسلام را می‌شناسند یهود را می‌شناسیم ؟ آیا ما کلاس یهود شناسی داریم؟ آیا ما برای فرزندانمان دشمنی یهود را تبیین می‌کنیم ؟

حجت الاسلام رمضانی با بیان ماجرای ورود پیامبر اکرم صلی الله به مدینه و بنا کردن مسجد قبا گفت: پیامبر صلوات الله در بدو ورود مسجد قبا را بنا کرد و مسجد شد پایگاهی برای انجام تمامی کارهای مسلمانان و تمام ضربه‌های نیز که یهودیت خورد از همین مساجد بود چرا که وقتی پیامبر وارد شدند متوجه شدند که تمامی نقاط حیاتی شهر به دست یهودیان است و یهودیان سلطه فراوانی بر روی مسلمانان دارند.

آقای رمضانی با بیان این نکته که یهودیان به دنبال حکمرانی بر جهانیان می‌باشند بیان داشت : هر جایی که ثروت وجود داشته باشد یهودیان تلاش دارند به آن ثروت دست یابند تا بتوانند بر جوامع بشریت حکمرانی کنند و در این بین هر آنچه که به نفع اسلام و مسلمین باشد یهودیان و صهیون‌ها برای نابودی اش برنامه می‌ریزند.

حجت الاسلام رمضانی ضمن بیان آیه ( وَلَقَدْ كَتَبْنَا فِي الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّكْرِ أَنَّ الْأَرْضَ يَرِثُهَا عِبَادِيَ الصَّالِحُونَ) اظهار داشت: حضرت موسی علیه السلام در پاسخ به یهودیانی که ادعا کرده بودند می‌خواهند بر جهانیان حکمرانی کنند فرموده بود که وارثان زمین صالحان هستند و پیامبر خاتم و ۱۲ فرزند ایشان را به عنوان صالحان و وارثان زمین معرفی کردند اما یهودیان اعتراض کردند و گفتند که ما نمی‌گذاریم و هر جای دنیا مسلمانان بخواهند قدرت بگیرند ما مانع خواهیم شد.

آقای رمضانی یکی از موانع ظهور حضرت حجت عجل الله را صهیون‌ها و یهودیان صهیون دانست و گفت: هرچه یهودیان صهیون تضعیف شوند به ظهور نزدیک‌تر خواهیم شد .

حجت الاسلام رمضانی گفت : صهیون‌ها معتقدند دشمن اصلی آنها آشوریان هستند به همین سبب برای آقایی و حکمرانی بر جهانیان نیاز به سلطه بر مسلمانان و ایرانیان دارند .

این مبلغ دینی با اشاره به پرتاب‌ موفق موشک‌های سربازان ایران اسلامی گفت : خبرگزاری‌های غربی خودشان معترف‌اند که ایران به امپراتوری خود بازگشته است یا در جاهای دیگر گفته‌اند ایران در حال احیای امپراتوری اسلامی است.

وی ادامه داد : حدود ۸۰ سال است که هیچ کشوری جرات نداشته به اسرائیل حمله کند و کشورهای غربی و عربی معتقدند اسرائیل دارای ثروت و قدرت است اما با شجاعت ایران در دفاع از خاک خود و پرتاب موشک‌ها و راکت‌ها به سوی سرزمین‌های اشغالی ، هیمنه و حیثیت صهیون‌ها از بین رفت و از این به بعد خواهیم دید که رویکرد جهان عرب نسبت به اسرائیل تغییر خواهد کرد .

حجت الاسلام رمضانی در پایان گفت: ایران در مسیر تمدن نوین گام برمی‌دارد و جهان را برای آمدن منجی بشریعت آماده می‌کند و امروزه خداوند به رهبر معظم انقلاب در بین مردم جهان عزت بخشیده و رهبر انقلاب نیز خود را سرباز امام زمان عجل الله می‌داند در نتیجه این پرچم به دست صالحان زمین خواهد رسید .

   سه شنبه 28 فروردین 1403نظر دهید »

جناب آقای طزری کارشناس مسائل سیاسی روز در نشست سیاسی که در سالن اجتماعات مدرسه علمیه کوثر ورامین برگزار شد ضمن تبریک به مناسبت عید سعید فطر به تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از سرداران ایرانی در حادثه سوریه گفت : یک واقعیتی که باید به آن دقت داشته باشیم این است که ما درگیر جنگ ترکیبی هستیم و راه مقابله‌اش نیز جهاد ترکیبی است .

 

 

وی ادامه داد: جهاد تبیین یکی از مهم‌ترین و اثرگذارترین راه برای مقابله با جنگ ترکیبی دشمن است.

آقای طزری رژیم صهیونیستی را متحمل دو شکست بزرگ در ماجرای غزه دانست و گفت: رژیم منحوس در داستان غزه متحمل دو شکست است یک شکست آن طوفان الاقصی می‌باشد که یک دستاورد بزرگ برای محور مقاومت بوده و شکست دوم حوادث در این شش ماه اخیر است که رژیم نتوانسته به اهداف خود دست پیدا کند.

وی افزود: آزادی اسرا ، از بین بردن حماس ، کوچاندن مردم از غزه به سمت مصر، متوقف کردن موشک باران و راکت باران از سمت شمال مقاومت همه این نکات مشکلات بزرگ سر راه رژیم منحوس است که نتوانسته بر آن‌ها غلبه کند.

این کارشناس مسائل سیاسی روز ضمن تاکید بر مقاومت مردم مظلوم غزه گفت: باید به مظلومیت مردم فلسطین دستاوردهای بزرگ محور مقاومت نیز اشاره شود و این دو نکته باید همواره کنار یکدیگر ذکر شود.

آقای طزری گفت: عملیات طوفان الاقصی تمامی برنامه‌های رژیم منحوس را به هم ریخت چرا که قرار بود رژیم صهیونیستی به عنوان قطب اقتصادی جهان تبدیل شود و یکی از این راه‌ها تبدیل شدن او به قطب اقتصادی جهان عادی سازی روابط کشورها با رژیم صهیونیستی بود که با عملیات طوفان الاقصی و انزجار جهانی از این رژیم تبدیل شدن او به قطب اقتصادی عقب رانده شد.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی در یک باتلاقی فرو رفته که راه نجاتی ندارد و ابعاد عملیات طوفان الاقصی این رژیم را به فروپاشی نزدیک کرده است .

جناب آقای طزری شهادت سرداران ایرانی در سوریه را اتفاق مبارکی برای این سرداران خواند و گفت : باید به این نکته توجه داشته باشیم که جنگ و دعوای ایران با رژیم صهیونیستی ، مبارزه ماهیتی است نه چیز دیگر.

این کارشناس مسائل سیاسی ایستادگی مردم یمن در مقابل آمریکا و اسرائیل را صدور انقلاب امام خمینی رحمة الله نامید و گفت: باید بدانیم که بخشی از انقلاب خمینی کبیر معنوی بود و مردم یمن و محور مقاومت و بقیه کشورها ایستادگی در برابر استکبار را از این انقلاب آموختند.

آقای طزری گفت : رژیم صهیونیستی به خوبی می‌داند که شرایط منطقه‌ای امروز به نفع او نیست و خودشان نیز معترفند که ۸۰ سالگی رژیم را نخواهند دید.

جناب آقای طزری با اشاره به حوادث تروریستی اخیر در کشور گفت: این روزها نباید ساده از کنار مسئله امنیتی کشور گذشت چرا که تجهیزاتی که تروریست‌ها به کار می‌برند همگی مربوط به کشورهای غربی بوده و از آنجایی که دشمن ما زخم خورده است تلاش دارد تا به هر شکلی به کشور ضربه بزند و یکی از این راه‌ها به کار بردن عاملان خود در کشور برای خرابکاری است .

آقای طزری گفت: پاسخ جمهوری اسلامی به جنایات اسرائیل بسیار روشن است اما ملاحظاتی را نیز در نظر گرفته است ولی باید بدانیم که از نظر نظامی مشکلی نداریم اما آنچه که مهم است تاب آوری اقتصادی مردم و حمایت آنها و توجیه افکار عمومی به زمان نیاز دارد.

جناب آقای طزری در پاسخ به این سوال که چرا رژیم صهیونیستی چنین جنایاتی را انجام داد گفت : قبل از این حمله به سفارت ۷۰ حمله از سوی حماس به سوی رژیم صهیونیستی انجام شد و این حملات برای رژیم بسیار سنگین بود به همین دلیل به بیمارستان شفا حمله کرد و بعد از آن برای اولین بار بعد از شش ماه دستگاه‌های حامی رژیم تسلیم شدند و برای اولین بار قطعنامه صادر شد و این بزرگترین برگ برنده محور مقاومت است.

وی ادامه داد : نکته بعدی سفر رهبران حماس به ایران و دیدار با رهبر معظم انقلاب نشان داد که آنچه تعیین کننده است ایران است.

آقای طزری پافشاری حماس در مواضع خود ، تظاهرات ضد نتانیاهو در تل آویو، اختلافات بین ارتش و دولت و حتی خود کابینه نتانیاهو همه را عوامل عصبانیت این رژیم دانست و بیان داشت : همه این عوامل باعث شده تا دولت نتانیاهو دست به هر کاری بزند.

آقای طزری گفت : آمریکا و رژیم صهیونیستی در یک موضوع اتفاق نظر دارند و آن این است که حماس باید از بین برود اما اختلاف نظر آنها بر سر این است که آمریکا معتقد است غزه را باید به تشکیلات خودگردان واگذار کرد اما صهیون‌ها معتقدند که باید فرد مورد نظر خود را بر سر کار بیاورند و کرانه باختری و غزه نباید دست تشکیلات باشد

   چهارشنبه 22 فروردین 1403نظر دهید »

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای حسنی در جلسه درس اخلاق که در سالن اجتماعات مدرسه علمیه کوثر ورامین و با محوریت اخلاق معاشرت برگزار شد ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: رحمت خداوند بی حد و اندازه است و هر کسی که می خواهد خدا از رحمت بی‌واسعه خود به آنها عطا کند باید بداند که چیزی از دریای رحمت او کم نمی‌شود اما این انسان است که با محدود بودن خود رحمت خدا را محدود می‌بیند و در حقیقت با ظرفیت محدود خود خداوند را می‌سنجد.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین حسنی پرهیز از اسراف را وظیفه همه مؤمنین و مسلمین دانست و گفت : انسان در همه زمینه‌ها باید از اسراف پرهیز کند و طبق آیه شریفه قرآن حتی در گناه کردن نیز نباید اسراف داشته باشد ولی اگر انسان در گناه نسبت به نفس خود ظلم کرد و بیش از حد گناه کرد باز هم نباید از رحمت خدا ناامید شود چرا که"  ان الله یغفر الذنوب جمیعا".  

آقای حسنی ماه رمضان را حرم الهی دانست و گفت : کسی که بخواهد وارد ماه رمضان شود باید با اذن وارد شود ( رب ادخلنی مدخل صدق ) باید ورود به ماه رمضان با توبه و با پاکیزگی باشد و اخرجنی مخرج صدق و خروج از ماه رمضان نیز باید با پاکی باشد .

حجت الاسلام حسنی گفت : اهمیت ماه رمضان را هر سال با این جملات به یکدیگر یادآوری کنیم که شیاطین در غل و زنجیرند ، خواب مومن عبادت است ، خواندن یک آیه قرآن همانند ختم قرآن است و تاکید بر اهمیت ذکر صلوات و استغفار همگی از آثار و برکات ماه رمضان است..

حجت الاسلام والمسلمین حسنی ورع را از مهمترین اعمال ماه رمضان برشمرد و بیان داشت : از پیامبر اکرم صلی الله سوال شد افضل اعمال در ماه رمضان چیست ؟ پیامبر فرمود: ” ورع و دوری از گناه و معاصی افضل اعمال است .” خود روزه نیز تلاش دارد انسان را در مقابل گناه محافظت کند.
وی ادامه داد : در ماه رمضان کسی که می‌تواند ۱۲ ساعت و یا بیشتر از خوردن خودداری کند به یقین بهتر می‌تواند دروغ نگوید ، غیبت نکند و حتماً بهتر می‌تواند به تقوای الهی برسد .

حجت الاسلام والمسلمین حسنی در پایان عفو و گذشت را سبب جذب محبت الهی دانست و گفت : خداوند در قرآن کریم به ما دستور داده است که عفو و گذشت را بگیرید یعنی همواره کار ما عفو و گذشت باشد و اگر در زندگی گذشت نداشته باشیم از رحمت خداوند دور خواهیم بود و جذب انسان‌ها نیز با همین مهربانی و عفو و گذشت خواهد بود در عموم مردم نیز گذشت و مهربانی بیش از همه کارساز است.

   جمعه 25 اسفند 1402نظر دهید »

1 3 4 5 ...6 ...7 8 9 10 11 12 ... 97

جستجو
آمار وبلاگ ها
 • امروز: 1012
 • دیروز: 2045
 • 7 روز قبل: 17620
 • 1 ماه قبل: 33256
 • کل بازدیدها: 970602
رتبه وبلاگ
 • رتبه کشوری دیروز: 19
 • رتبه مدرسه دیروز: 1
 • رتبه کشوری 5 روز گذشته: 21
 • رتبه مدرسه 5 روز گذشته: 1
 • رتبه 90 روز گذشته: 24
 • رتبه مدرسه 90 روز گذشته: 1