خواهران طلبه سرمایه‎های انقلاب اسلامی هستند 

محسن محمودی

 

حجت‎الاسلام محسن محمودی، امام جمعه موقت شهرستان ورامین امروز در مراسمی که به مناسبت سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) در مدرسه علمیه کوثر ورامین برگزار شد، گفت: خواهران طلبه سرمایه‎های انقلاب اسلامی در مسیر رسیدن به اهداف اعتقادی و اخلاقی جامعه به شمار می‌روند.

 

وی افزود: ایام‌ها و مناسبت‌هایی همچون فاطمیه، غدیر، عاشورا، رجب، شعبان و ماه رمضان از ابزارهایی مهم در جهت خودسازی و دگرسازی بشر محسوب می‌شوند، لازم است طلاب در آن ایام نهایت بهره و استفاده را از نظر فردی و اجتماعی حاصل کنند.

 

حجت‎الاسلام محمودی تبلیغ معارف فاطمی را یکی از مهمترین وظایف طلاب بیان کرد و گفت: طلاب خواهر با تبیین و عمل به معارف فاطمی نقش ارزنده و تأثیرگذاری در جامعه دارند.

 

امام جمعه موقت شهرستان ورامین در تبیین اینکه انسان زمانی سخنش اثرگذار است که خودش عامل به آن باشد، عنوان کرد: مهمترین رسالت طلاب عمل به اوامر و نواهی الهی است بنابراین عملکرد انسان باید در نهاد او انقلاب و تحولی عظیم ایجاد کند در این صورت است که یک طلبه می‌تواند در جامعه تغییر و تحول ایجاد کند.

 

وی عامل گرفتاری‌های بشر را خود بشر بیان کرد و گفت: انسان باید به جایگاه و وظیفه‌ای که در عالم خلقت دارد آگاه باشد و بر مبنی آن عمل کند تا مبادا با انجام افعال نادرست به توجیه آن بپردازد.

 

حجت‎الاسلام محمودی با بیان اینکه برخی سیاست را حقه و نیرنگ معنا می‌کنند، بیان داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند «برخی از واژه‌ها مانند سیاست و آزادی مظلوم واقع شده‌اند؛ برخی نام آزادی را به بند کشیدند و آزادی را با تعابیری همچون لاقیدی، ولنگاری و هرزگی تعریف کردند در حالی که آزادی در چهار چوب بندگی الهی محقق می‌شود.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز برخی در میدان سیاست با شعار آزادی مبلغ بی‌بندوباری شده‌اند، شیطان با زینت دادن گناه انسان را از مسیر الهی خارج و در مسیر باطل قرار می‌دهد

اشتراک گذاری این مطلب!

   شنبه 7 اسفند 1395نظر دهید »

تحسین شدگان جشنواره علامه حلی ( ره )

 

تحسین شدگان جشنواره علامه حلی

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مدرسه علمیه کوثر ورامین ،در ششمین جشنواره علامه حلی دو نفر از طلاب این مدرسه در سطح کشوری شایسته تحسین شدند .

 

در این دوره از جشنواره ، تحقیق پایانی فائزه بیدگلی و رقیه قاضی خانی به ترتیب با عنوانین نگاهی به کهن ترین دین ایران باستان و رجز خوانی ها در عاشورا شایسته تحسین شدند .

 

به همین مناسبت جوایزی از سوی امام جمعه موقت ورامین جناب آقای حجه الاسلام والمسلمین محسن محمودی بعد از نماز جمعه این هفته به ایشان اهدا شد .

 

 

اشتراک گذاری این مطلب!

   شنبه 7 اسفند 1395نظر دهید »

 جلسه درس اخلاق _سیاسی 

 

جلسه درس اخلاق _ مدرسه علمیه کوثر ورامین

 

علی طزری معاونت سیاسی سپاه ورامین، امروز در مدرسه علمیه کوثر ورامین با بیان اینکه امروز دشمنان ادعا می‌کنند که گزینه‌ها روی میز است یک دروغ محض است، گفت: یکی از ترفندهای دشمن زبان تهدید است آنان با مطرح کردن جنگ درصدد سرگرم کردن و منحرف ساختن ذهن مردم هستند.


طرزی درباره جنگهای اقتصادی، تحریم و فرهنگی، گفت: نفوذ و جنگ فرهنگی از همه جنگهای مطرح شده بسی مهم‌تر و خطرناک‌تر است.


معاونت سیاسی سپاه ورامین با طرح این پرسش که آیا با روی کار آمدن ترامپ جنگی شکل خواهد گرفت یا نه، گفت: او هرگز نمی‌تواند به جنگ نظامی روی آورد به همین سبب اقدام به نفوذ فرهنگی می‎کند.


وی حضور گسترده مردم را در راهپیمایی ۲۲ بهمن ضربه محکمی به دشمنان دانست و عنوان کرد: مردم با حضور خود به ندای رهبری لبیک گفتند، مردم در همه لحظات حساب رهبری را از مشکلات مسوولان جدا می‌دانند.


طرزی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی مهمترین راهکار در مقابل تحریم‌های ظالمانه دشمنان است، تصریح کرد: باید مسؤولان عملکرد خودشان را در زمینه اقتصاد مقاومتی در سال اقدام و عمل به مردم اعلام کنند.


معاونت سیاسی سپاه ورامین بیان داشت: حضرت آقا بارها مردم را به انقلابی بودن و انقلابی ماندن سفارش کرده است، ولایت مداری، حفظ روحیه جهادی، استکبارستیزی، فعالیت‌های جهادی و تخصصی از مهمترین شاخصه‌های انقلابی بودن به شمار می‌رود.


وی با تاکید بر اینکه در فضای مجازی بیش از تاثیر پذیری، تاثیر گذاری لازم است، گفت: دشمنان از طریق جنگ نرم درصدد برهم زدن اتحاد داخلی هستند، حفظ وحدت رمز موفقیت نیروی انقلابی است.


طرزی در پایان خاطر نشان کرد: نظام انقلاب اسلامی تابع شخص و یا فرد خاص نیست که با تزلزل اعتقادی یک فرد نظام آسیب ببیند رهبری خط قرمز ملت به شمار می‌رود و وحدت در گرو فرمایشات رهبر معظم انقلاب است نه جلوتر و نه عقب‌تر.

 

 

اشتراک گذاری این مطلب!

   شنبه 30 بهمن 1395نظر دهید »

 

می رود دل ز دست گاهی

می شود اسیر یک نگاهی 

 

چقَدَر سخت می شود تشخیص 

عشق است ، هوس است ، چه می شود گاهی 

 

می رود دل به سوی خود گاهی

ذهن می ماند میان چند راهی 

 

قسم به آن سخن لادین الاحب 

محبتت گرفته عقل زمن هر از گاهی 

 

چه ز دل ، چه ز عقل ، اعتقاد من این است 

عشق عاشق نگنجد به هیچ کلام گاهی 

 

علیرضا کاوه ، ( همسر نسرین نوری ) 

اشتراک گذاری این مطلب!

کلیدواژه ها: دل, عشق, نگاه, هوس
   چهارشنبه 27 بهمن 1395نظر دهید »

تنهایی زینب

 زمین و آسمان لرزیدمیانِ ناله ی زهرا

چه زجری میکشد مادر ، از این بیرحمی دنیا

 

گرفته است آسمان امشب گَمانم بغض ها دارد

یکی خسته میان در ،کبودی روی تن دارد

 

چه زجری میکشد زینب ،که مادر را نمیبیند

دوای دردهایش را ، به جز مادر نمیبیند

 

حسن غمگین وپژمرده ، حسین تنهای تنها ماند

بمیرم من برای آن زنی که لای در جاماند

 

نگاهی میکند زهرا به روی صورت همسر

ببخش من را علی جانم که تنها میشوی زین پس

 

خدا لعنت کند آنرا که بر عشق علی دست زد

که با یک ضربه محکم به بازو وبه صورت زد

 

زمین حالا عزادار است برای مادر زینب

خدا رحمی بکن امشب بر این تنهایی زینب

 

 

شیرین میراخوری ، طلبه پایه چهارم 

اشتراک گذاری این مطلب!

   شنبه 23 بهمن 13959 نظر »

راهپیمایی ۲۲ بهمن ۱۳۹۵

 

 راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن‌ماه سال ۱۳۹۵ از ساعت ۹صبح امروز جمعه همزمان در سراسر کشور با حضور ملت ایران برای برگزاری جشن سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و پاسداشت این حماسه بی‌بدیل آغاز شد.

به همین مناسبت مدرسه علمیه کوثر ورامین با پر پایی غرفه « من انقلابی ام » در مسیر راهپیمایی پذیرای حضور گرم مردم انقلابی بود .

 

 

استقبال مردم خداجوی ورامین از غرفه مدرسه علمیه کوثر 

 

 

 

حضور کودکان در راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۵

 

 

 

 

اهدای جوایز به کودکانی که یک سوره از قرآن بخوانند 

اشتراک گذاری این مطلب!

ادامه »

   جمعه 22 بهمن 1395نظر دهید »

کرسی آزاد اندیشی با موضوع استراتژی انتظار در قرآن لزوم و عدم لزوم زمینه سازی برای ظهور در مدرسه علمیه کوثر ورامین برگزار شد.


 


کرسی آزاد اندیشی امروز با حضور استاد موافق حجت الاسلام نعمتی کارشناس امور دینی و استاد مخالف حجت الاسلام لطیفی عضو هیت علمی جامعه المصطفی، در مدرسه علمیه کوثر ورامین برگزار شد.


در ابتدای این جلسه حجت الاسلام نعمتی در تبیین لزوم و عدم ظهور با طرح این پرسش که نقش مردم در تحقق ظهور آیا امری لازم و ضروری است یا اینکه این مهم تنها با اراده الهی محقق می‌شود، گفت: مهمترین عامل در تحقق ظهور اراده و خواست مردم است چون خداوند متعال ظهور را بر مردم تحمیل نخواهد کرد زیرا دلیل غیبت امام نیز به سبب پذیرش جامعه بدون امام از سوی مردم صورت پذیرفت.


در ادامه حجت الاسلام لطیفی با بیان اینکه غیبت و ظهور امام عصر(عج) یک امر الهی است و نیازی نیست که انسانها آماده باشند چرا که غیبت جزء سناریوی الهی است، گفت: انسانها افرادی تکلیف‌گرا هستند و در زمان غیبت مردم تکلیف فعالیت در ایجاد زمینه برای ظهور ندارند، در متون روایی ما در کتاب اصول کافی آمده است که “هر پرچمی قبل از قیام قائم طاغوت است و پرچم ضد خداست و اینها غیر خدا را می پرستند، باز می فرمایند: نه تنها طاغوت هستند بلکه هیچ یک از شیعیان ما قبل از خروج قائم قیام نمی‌کنند".


حجت الاسلام نعمتی، ابراز کرد: نگرش منفی و رد زمینه سازی برای ظهور عمدتا از نگاه سطحی نسبت به برخی از روایات که خبر از نهی قیام قبل از ظهور دارد گرفته شده است.


وی افزود: هر کسی که از حد خدا خارج شود و مردم را به پرستش خدا دعوت کند طاغوت است اما قیام‌هایی که بر اساس رضای الهی و ائمه معصومین(ع) صورت پذیرد مورد تایید بوده و خارج از قیام طاغوت است.


این استاد حوزه علمیه قیامی را که تحت امر ولایت فقیه صورت بپذیرد را حق دانست و ابراز کرد: این گونه قیامها نه تنها از سوی ائمه معصومین رد نشده بلکه در برخی از مواقع بر مسلمانان نیز واجب شده است زیرا اجرای بسیاری از احکام جز با تاسیس حکومت اسلام ممکن نیست نهی از قیام شرکت در قیامهایی است که در آن انگیزه‌های الهی وجود ندارد.


در ادامه حجت الاسلام لطیفی در پاسخ به انتقاد به اینکه امامان در زمان ظهور خود قیامها را تایید کردند یا در عصر غیبت، بیان داشت: امامان معصوم مخالف قیامهای عصر حضور بودند و اشاره‌ای به عصر غیبت نکرده‌اند.


وی افزود: پر شدن دنیا از ظلم و فساد به عنوان خبر حتمی است و ما به هیچ عنوان نمی‌توانیم زمینه را فراهم کنیم بلکه زمینه خود ایجاد می‌شود و این ظلم بیشتر در راستای حکومتی است.


عضو هیت علمی جامعه المصطفی بیان داشت: قبل از امر فرج یاس مطلق همه جامعه را فرا می‌گیرد و این یاس به معنای ناامید شدن از حکومتها و مدعیان اسلام است.


حجت الاسلام لطیفی با بیان اینکه صبر منتظران ظهور باید برمبنای برنامه باشد، گفت: در روایات عجله برای امر ظهور مورد مذمت قرار گرفته و تسلیم شدن در برابر تقدیر الهی توصیه شده است .

اشتراک گذاری این مطلب!

   دوشنبه 29 آذر 13953 نظر »

دین گریزی

 

 

 

امروزه در جامعه ما موضوع دین گریزی و عدم اعتماد بعضی جوانان به دین و دینداران تبدیل به یکی از مسائل مورد بحث شده است که تبعات و هزینه های زیادی را نیز به دنبال داشته است .

 

شاید بتوان گفت یکی از مهمترین عامل دین گریزی جوانان عملکرد نادرست بعضی از افراد متظاهر و یا متدین نما است . اما یک نکته قابل تامل است و آن این است که بعضی از جوان هایی که به خیال خود دین را قبول ندارند برای پیشرفت کشور افرادی  را لایق می دانند که مدیر ، مدبر سیاستمدار و دارای صفات اخلاقی نیکو باشند و حال آن که این صفات مورد نظر دین بود و بر آن سفارش شده است ، اما متاسفانه به دلیل سوء رفتار عده ای متظاهر و متدین نما ، اعتماد این عده از افراد به دین و دینداری کم رنگ شده است چرا که فرهنگ عمومی مردم به شکلی است که عوام جامعه از روی عملکرد متدین نسبت به دین قضاوت می کنند .

 

پس در نتیجه با هر عمل خلاف دینی که از سوی یک فرد متدین ظاهر شود یک یا چندین ریزش صورت می گیرد و برای جبران و یا جلوگیری از این امر باید درصد اخلاص متدینین جامعه بالارونده باشد تا بتواند تاثیر خود بر جامعه را داشته باشد .

 

 

 عبدی

اشتراک گذاری این مطلب!

کلیدواژه ها: دین, دین گریزی, ریا
   پنجشنبه 25 آذر 13951 نظر »

1 3 4 5 ...6 ...7 8 9 10 11 12 ... 13

جستجو
آمار وبلاگ ها
 • امروز: 55
 • دیروز: 42
 • 7 روز قبل: 335
 • 1 ماه قبل: 1359
 • کل بازدیدها: 65399
رتبه وبلاگ
 • رتبه کشوری دیروز: 39
 • رتبه مدرسه دیروز: 1
 • رتبه کشوری 5 روز گذشته: 22
 • رتبه مدرسه 5 روز گذشته: 1
 • رتبه کشوری 90 روز گذشته: 8
 • رتبه مدرسه 90 روز گذشته: 1