در شبیه سازی درمانی می توان گفت : از نظر فقهی این نوع شبیه سازی بین تمام مسلمین بخصوص شیعه پذیرفته شده است اما از نظر فقه امامیه شبیه سازی مولد انسان کامل ، اتفاق نظری بین علما وجود ندارد ، که می توان این نظرات را به چهار دسته کلی تقسیم کرد : بیشتر »
   چهارشنبه 1 دی 1395نظر دهید »
مهار زدایی یعنی کاهش مهارهای طبیعی که افرادبه کارمی بندندتاازبروزرفتارهای مشاهده شده در سریالها جلوگیری کنند.مهارهای طبیعی حاصل تربیت های خانوادگی زمینه های ارزشی واخلاقی وفرهنگی وتعالیم رسمی وغیررسمی است.مهارزدایی ازدوطریق افرادراتحت تاثیربرنامه های ماهواره ای قرارمی دهد. ۱- اماده کردن بیننده از راه تضعیف دیدگاههای عادی او: اگرنگرشهای بیننده تضعیف شود راه برای بروز رفتاری که درسریال یافیلم موردتوجه قرارگرفته هموارمی شود. بیشتر »
   چهارشنبه 27 مرداد 13951 نظر »
اعتقاد به مهدی موعود جهانی است . پیروان سه دین بزرگ و بیشتر ملت های جهان امروز ، به ظهور منجی بزرگ در آخرالزمان ایمان دارند ؛آن کس که در حکومتش عدل و آسایش سراسر گیتی را فرا گرفته ، و هر گونه ظلم و ستم از بین می‌رود .یهودیان به این ظهور ایمان دارند .… بیشتر »
   چهارشنبه 29 اردیبهشت 13951 نظر »
ساختار و اجزای یک مقاله علمی ( شماره 1) 1. عنوان : پختگی عنوان ،بیانگر توان علمی نویسنده است و عنوان نامناسب ، ارزش مقاله را کم می کند . این عنوان ،ناظر به مسله تحقیق و پرسش اصلی است . همچنین پوشش دهنده واژگان کلیدی است . پس باید گویا و رسا کوتاه ؛ دقیق… بیشتر »
   دوشنبه 27 اردیبهشت 1395نظر دهید »
بارداری با کراهت  علی بن ابراهیم روایت کرده است در تفسیر این آیه کریمه :وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ إِحْسَانًا حَمَلَتْهُ أُمُّهُ كُرْهًا وَوَضَعَتْهُ كُرْهًا وَحَمْلُهُ وَفِصَالُهُ ثَلَاثُونَ شَهْرًا حَتَّى إِذَا بَلَغَ أَشُدَّهُ وَبَلَغَ… بیشتر »
   دوشنبه 20 اردیبهشت 13952 نظر »
ايرانيان واسلام مقدمه: قرن ها از ورود اسلام به ايران مي گذرد و آنچه در اين ميان داراي اهميت است خوش آمد گويي واستقبال ايرانيان از دين اسلام است. وقتي اسلام وارد ايران شد ، بسياري از ايرانيان مسلمان شدند و تا آنجا به اين شريعت مقدس وفادار ماندند كه… بیشتر »
   پنجشنبه 9 اردیبهشت 13953 نظر »
تأثیر معادباوری بر زندگی فرد و اجتماع از دیدگاه نهج البلاغه چکید ه بحث « معاد » و اعتقاد به آن یکی از ارکان و اصول دین اسلام است و بعد از اصل توحید و یکتاپرستی از اهمیت ویژه ای در ادیان الهی برخوردار می باشد . اهمیت ویژه ی این مسأله از آن روست که این… بیشتر »
   دوشنبه 16 فروردین 13951 نظر »
نفقه زوجه از منظر فقهای امامیه و حقوق موضوعه (با نگرشی بر تأثیر اشتغال زوجه در نفقه) چکیده بحث نفقه زوجه یکی از مباحث فقهی و حقوقی است که از دیر باز میان فقهای شیعه همواره از مباحث کلی و رایج بوده است؛ این بحث می تواند با توجه به گسترش و تحول نهادهای… بیشتر »
   یکشنبه 16 اسفند 1394نظر دهید »

1

جستجو
آمار وبلاگ ها
  • بازدید شده: 105936
  • بازدید کننده: 77725
رتبه وبلاگ
  • رتبه کشوری دیروز: 21
  • رتبه مدرسه دیروز: 1
  • رتبه کشوری 5 روز گذشته: 12
  • رتبه مدرسه 5 روز گذشته: 1
  • رتبه کشوری 90 روز گذشته: 5
  • رتبه مدرسه 90 روز گذشته: 1